NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'den Zeytin Dalı Değerlendirmesi

NATO Genel Sekreteri Stoltenbergden Zeytin Dalı değerlendirmesi

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "Türkiye'nin Zeytin Dalı Harekatı kapsamında benimsediği şeffaf tutumu memnuniyetle karşılıyoruz" dedi.

Stoltenberg, 16 Nisan'da Türkiye'ye yapacağı resmi ziyaret öncesi, Brüksel'deki NATO Karargahı'nda soruları yanıtladı.

Ziyaret kapsamında görüşülecek olan Zeytin Dalı Harekatı, terörle mücadele, Suriye, Doğu Guta gibi birçok kritik konuya dair açıklamalar yapan Stoltenberg, Türkiye'nin NATO için değerli ve stratejik öneme sahip bir müttefik olduğunu vurguladı.

"Ziyaretin temel amacı Brüksel Zirvesi'ne hazırlık"

Stoltenberg, 16 Nisan’daki ziyaretinin amacı konusunda, “Türkiye ziyaretimin temel amacı temmuz ayında Brüksel'de düzenlenecek NATO Zirvesi'ne hazırlık yapmak. 2014 yılında göreve başladığımdan bu yana Türkiye'ye birçok ziyaret düzenledim. Ziyaretimde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli'yle görüşeceğim” dedi.

Türkiye’nin birçok nedenden dolayı çok değerli ve kilit bir müttefik olduğu için Ankara ziyaretini sabırsızlıkla beklediğini dile getiren Stoltenberg, “Türkiye başta stratejik konumu olmak üzere pek çok nedenle önemli bir müttefik. Dolayısıyla NATO'nun daha zorlu bir güvenlik ortamına nasıl adapte olacağı konusu gibi birçok önemli hususu ele alacağımız zirveye hazırlık için Türk liderlerle istişareler yürütmek büyük önem taşıyor” ifadelerini kullandı.

"Iraklı askerlere eğitim vereceğiz"

“Aynı zamanda Irak'ta NATO’nun bir eğitim misyonu başlatması yönünde planlama çalışması içindeyiz” diyen Stoltenberg, “Bu çerçevede Iraklı askerlere eğitim vereceğiz, askeri akademi ve okullar inşa edeceğiz. Böylelikle Iraklılara kendi ülkelerini istikrara kavuşturma imkanı ve terörle mücadele konularında destek sağlayacağız. Bu, Türkiye dahil tüm müttefikler için önemli” şeklinde konuştu.

"Türkiye eğitim faaliyetlerine katkıda bulunacak"

Stoltenberg, “Irak'taki eğitim misyonunda Türkiye özel bir rol üstlenecek mi?” sorusuna, “Türkiye bu konuya çok destek veriyor. Tabii ki Türkiye misyonun hazırlık çalışmalarının ve karar alma mekanizmasının bir parçası. Daha önce de bu konuyu Türk yetkililerle konuştum. Türkiye'nin tam olarak nasıl bir rol üstleneceğini söylemek için henüz erken. Ancak Türkiye'nin eğitim faaliyetlerine katkıda bulunacağını umuyorum” diye yanıt verdi.

"Tüm müttefiklere Türkiye'ye daha fazla destek çağrısında bulunuyorum"

Stoltenberg’e, Türk kamuoyunda, NATO'nun Türkiye’ye gerekli desteği vermediği yönündeki kanaat hatırlatıldı.

Dayanışma içinde hareket eden 29 müttefikten oluşan bir ittifak olduklarını ifade eden Stoltenberg, “Birbirimize destek veriyoruz ve NATO da Türkiye'yle dayanışma içinde. Türkiye NATO için önemli ancak NATO da Türkiye için önemli. İttifak, "Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için" ilkesine dayanıyor” dedi.

Türkiye’ye destek verdiklerini vurgulayan Stoltenberg, “Bazı güvence tedbirlerimiz mevcut. Örneğin Türkiye'nin hava sahasını korumak için ülkeye füze bataryaları konuşlandırdık. İtalya ve İspanya'nın Türkiye'de Patriot ve SAMP-T bataryaları bulunuyor. Aynı zamanda erken uyarı ve gözlem uçakları (AWACS) Türk hava sahasında keşif uçuşları yapıyor. Diğer yandan Doğu Akdeniz'deki deniz kuvvetleri varlığımızı da artırdık. Altyapı, tatbikatlar ve İzmir'de konuşlu NATO Kara Komutanlığı (LANDCOM) gibi diğer bazı unsurlarla da Türkiye'ye destek veriyoruz. Türkiye'de ciddi bir NATO mevcudiyeti var ancak tüm müttefiklere Türkiye'ye daha fazla destek sağlama çağrısında bulunuyorum” ifadelerini kullandı.

"NATO, darbe girişimini derhal kınamıştır"

Stoltenberg şöyle devam etti:

“NATO Türkiye'ye aynı zamanda siyasi destek de veriyor. Çünkü hiçbir NATO müttefiki Türkiye kadar terör saldırılarına maruz kalmamıştır. Türkiye aynı zamanda 2016 yılında başarısız bir darbe girişimi de yaşamıştır. NATO Türkiye’deki demokratik kurumları hedef alan bu darbe girişimini derhal kınamıştır.”

"Türkiye DEAŞ'la mücadelede kilit rol oynuyor"

Türkiye’nin ortak güvenlik ve savunmada NATO’ya birçok farklı şekilde katkı sağladığını dile getiren Stoltenberg, “Türkiye'nin Afganistan ve Kosova gibi farklı NATO misyon ve operasyonlarına katkısından dolayı minnettarız. Öte yandan, Türkiye'nin Irak ve Suriye sınırlarına yakın yerlerde sağladığı altyapı, terör örgütü DEAŞ'la mücadelede kilit rol oynamıştır. Türkiye, NATO müttefiklerinin ve DEAŞ'a karşı Uluslararası Koalisyon'un çabalarına büyük katkı sağlamış ve çok önemli bir rol üstlenmiştir” dedi.

"Koalisyon’a AWACS’larla destek sağlıyoruz"

NATO’nun, Zeytin Dalı Harekatı’na karşı yaklaşımını da değerlendiren Stoltenberg, “NATO, DEAŞ'a karşı Uluslararası Koalisyon'un bir üyesi, AWACS'larla destek sağlıyoruz ancak Kuzey Suriye'de sahada mevcudiyetimiz bulunmuyor. Bazı NATO müttefikleri ise sahada. Kuzey Suriye ve Afrin civarında bazı temel sınamaların bulunduğunu kabul ediyoruz. NATO, ittifakın iki üyesi Türkiye ve ABD için doğrudan diyalog imkanı sağlayan bir platform görevi üstlendi. NATO sahada olmadığı için Afrin ve civarında sahada olan müttefikler arasında diyaloğu teşvik etmeye devam ediyor” diye konuştu.

"Türkiye’nin şeffaf tutumunu memnuniyetle karşılıyoruz"

Stoltenberg, “Türkiye'nin meşru güvenlik kaygıları olduğunu kabul ediyoruz ve bunların orantılı ve ölçülü bir şekilde giderilmesini bekliyoruz. Müttefikler arasında en fazla terör saldırısına maruz kalan Türkiye'nin bu tehditleri bertaraf etmesi gerektiğini anlıyoruz. Diğer yandan, Türkiye'nin Zeytin Dalı Harekatı kapsamında benimsediği şeffaf tutumu da memnuniyetle karşılıyoruz. Türkiye, operasyonun askeri boyutu ve insani yardımlar konusunda NATO'yu birçok kez bilgilendirdi” dedi.

"Harekat hakkında müttefikler bilgilendirildi"

ABD, Fransa ve İngiltere’nin Suriye’de kimyasal silahlara karşı düzenledikleri ortak askeri harekatı değerlendiren Stoltenberg, “ABD, Fransa ve İngiltere, Suriye’de gerçekleştirdikleri ortak askeri harekat hakkında müttefikleri bilgilendirdiler. Üçlü, elde ettikleri bilgilerin, Duma'daki sivillere yapılan korkunç kimyasal silah saldırısının sorumlusunun Suriye rejimi olduğunu gösterdiğini vurguladı. Müttefikler, askeri harekatın Suriye rejiminin kimyasal silah üretimi ve kullanımına olanak veren tesisleriyle sınırlı olduğunu açıkça belirttiler” ifadelerini kullandı.

"Tüm NATO müttefikleri Suriye operasyonuna destek verdi"

Stoltenberg, “Tüm NATO müttefikleri bu operasyona tam destek verdiklerini ve güç kullanımından başka uygulanabilir bir alternatifin kalmadığını ifade ettiler. NATO olarak Suriye rejiminin birçok kez kimyasal silah kullanmasını güçlü bir şekilde kınıyoruz. Hava harekatı uluslararası camianın kimyasal silah kullanımına seyirci kalmayacağına ve müsamaha göstermeyeceğini açıkça göstermiştir. NATO her defasında Suriye’nin kimyasal silah kullanımını uluslararası norm ve antlaşmaları açıkça ihlal ettiği için kınamış ve sorumluların hesap vermeleri için çağırıda bulunmuştur. İttifak gelişmeleri çok yakından takip etmektedir” diye konuştu.

"S-400 tedariki ulusal bir karardır"

Türkiye’nin Rusya’dan S-400 hava savunma sistemleri almasına da değinen Stoltenberg, “Askeri teçhizat ve yetenek satın alma ve satma kararı ulusal bir karardır. Yani bu NATO tarafından değil, müttefikler tarafından alınan egemen bir karardır. Türkiye'nin iki NATO müttefiki İtalya ve Fransa'yla, EUROSAM konsorsiyumu kapsamında füze ve hava savunma sistemleri geliştirmeye yönelik kararını memnuniyetle karşılıyorum. Bu ümit vadeden gelişme NATO müttefikleri arasındaki entegrasyonu da güçlendirecektir. Öte yandan, Türkiye ve ABD arasında Patriot bataryalarının alımına ilişkin görüşmelerin devam ettiğine yönelik bilgiler de mevcut. Yani, NATO müttefikleri ve Türkiye arasında değişik tipte hava ve füze savunma sistemlerinin alımı hakkında görüşmeler de var” dedi.

"Ege'deki gerginlik Türkiye ve Yunanistan arasında çözülmeli"

NATO Genel Sekreteri, Türkiye-Yunanistan gerilimini de değerlendirdi.

"Türkiye ve Yunanistan, 1952 yılında üye olduklarından beri çok değerli iki NATO üyesi olarak ön plana çıkıyor. İkisi de ortak güvenliğimize katkı sağlıyor. Aralarında baş gösteren bazı anlaşmazlıkların iyi ilişkiler çerçevesinde çözülmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu çerçevede iki ülke başbakanının son olarak telefon görüşmelerinde sorunların diyalogla çözülmesi hususunda mutabık kaldıklarını öğrenmekten mutlu oldum."

Stoltenberg, bu konunun NATO’yu ilgilendiren bir  konu olmadığını, Türkiye ve Yunanistan arasında çözülmesi gerektiğini söyledi.

"Rusya'yla diyalog kolay değil ama önemli"

Stoltenberg, “NATO eski Rus ajanı Sergey Skripal'in zehirlenmesine 7 Rus diplomatın akreditasyonunu iptal ederek ve yanıt bekleyen 3 akreditasyonu reddederek cevap verdi. NATO bu konuda yeni bir adım atmayı düşünüyor mu?” sorusuna, “Salisbury saldırısına bu cevabı verdik ve bunun orantılı ve uygun bir cevap olduğu görüşündeyiz. Aynı zamanda NATO'daki Rus diplomat sayısının üst sınırını 30'dan 20'ye çektik. Bu aşamada yeni bir plan yok. Ancak gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz ve ona göre değerlendirmelerimizi yapacağız” şeklinde cevap verdi.

Jens Stoltenberg şöyle devam etti:

"Rusya'yla diyalog kolay değil ancak bu yüzden de bir o kadar önemli. Özellikle gerginliğin arttığı dönemlerde. Rusya bizim komşumuz ve hiçbir yere gitmiyor. Bu nedenle NATO Rusya'yla anlamlı bir diyaloğun muhafaza edilmesine açıktır."

"NATO'nun kapısı açık"

“NATO'ya yakın zamanda yeni bir üyenin katılmasını bekleyebilir miyiz?” sorusu üzerine ise Stoltenberg, NATO’nun kapısının açık olduğunu söyledi.

"Bunun en iyi kanıtı ise Karadağ'ın geçen sene NATO'ya katılması oldu. Eski Yugoslav Cumhuriyeti Makedonya, Bosna Hersek ve Gürcistan'la çalışmaya devam ediyoruz. Üye olmak isteyen üç ülkeye de destek sağlayarak bu ülkelerin Avro-Atlantik hedeflerine yaklaşmalarına yardımcı oluyoruz. Net bir karar açıklamak için ise henüz erken."

Diğer Haberler

Kazancı’dan 23 Nisan Mesajı

Kazancı’dan 23 Nisan Mesajı

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Münasebetiyle Irak Türkmen Cephesi Kerkük İl Başkanı Kasım Kazancı tebrik mesajı yayımladı.Tebrik mesajında şu ifadelere yer verildi.

Devamını Oku

Caferi ve Kubis Bir Araya Geldi

Caferi ve Kubis Bir Araya Geldi

Dışişleri Bakanı İbrahim El Caferi'nin ofisinden yapılan açıklamaya göre, Dışişleri bakanı ibrahim el caferi, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri'nin Irak Özel Temsilcisi Jan Kubis ile başkent Bağdat'taki ofisinde görüştüğü bildirildi.

Devamını Oku

BM Genel Sekreteri Guterres: Soğuk Savaş Geri Döndü

BM Genel Sekreteri Guterres: Soğuk Savaş Geri Döndü

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, BM'nin Suriye'de 7 yıldır süren iç savaşı sihirli biçimde çözeceğini düşünmenin saflık olacağını belirterek, soğuk savaşın geri döndüğünü söyledi.

Devamını Oku

Türkiye İçişleri Bakanlığı: Son Bir Haftada 42 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Türkiye İçişleri Bakanlığı: Son Bir Haftada 42 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Türkiye İçişleri Bakanlığından, son bir haftada iç güvenlik operasyonlarında 42 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Devamını Oku

Irak Savaş Uçakları Suriye'de 36 DEAŞ Militanını Öldürdü

Irak Savaş Uçakları Suriye'de 36 DEAŞ Militanını Öldürdü

Irak savaş uçaklarının Suriye'de terör örgütü DEAŞ'a karşı düzenlediği operasyonda aralarında örgüt elebaşlarının da bulunduğu 36 militanı öldürdüğü bildirildi.

Devamını Oku

23 Nisan Çoşkuyla Kutlanıyor

23 Nisan Çoşkuyla Kutlanıyor

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin açılışının 98. yıl dönümü dolayısıyla Meclisteki Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi.

Devamını Oku

Salihi, Deniz Türkmen Kadınlar Örgütü’nün Düzenlediği Kutlamaya Katıldı

Salihi, Deniz Türkmen Kadınlar Örgütü’nün Düzenlediği Kutlamaya Katıldı

Kerkük'te türkmen milleti'nin farklı kesimleri ile olan görüşmeleri kapsamında Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve 123 numaralı Kerkük Türkmen Cephesi listesi'nin 1 numaralı adayı Erşet Reşat Salihi, Deniz Türkmen Kadınlar Örgütü'nün...

Devamını Oku

Ali Mehdi’den Türkmenlere Çağrı

Ali Mehdi’den Türkmenlere Çağrı

Türkmeneli televizyonu objektiflerine konuşan Irak Türkmen Cephesi Sözcüsü Ali Mehdi Türkmeneli bölgelerindeki tüm Türkmenlere özelliklede Kerkük'teki Türkmenlere seçimlere yoğun bir şekilde katılmaları ve 123 numaralı Kerkük Türkmen Cephesi listesi'ne oy...

Devamını Oku

Kerkük'e Bağlı Tavuk İlçesinde Türkmence Eğitim Veren Okullar Festival Düzenledi

Kerkük'e Bağlı Tavuk İlçesinde Türkmence Eğitim Veren Okullar Festival Düzenledi

Türkmence eğitim veren okulların faaliyetleri kapsamında Kerkük'e bağlı Tavuk ilçesinde Türkmence eğitim veren okullar festival düzenledi.Festivalde 123 numaralı Kerkük Türkmen Cephesi Listesi'nin 10 numaralı adayı Y

Devamını Oku

Kerkük'e Bağlı Yayçı Kasabası'nda Panel Düzenlendi

Kerkük'e Bağlı Yayçı Kasabası'nda Panel Düzenlendi

Kerkük Türkmen Cephesi'nin seçim propagandası devam ediyor. Bu kapsamda Kerkük'e bağlı Yayçı Kasabası'nda panel düzenlendi.

Devamını Oku

Kahya, Kerkük’te Ziyaretlerde Bulundu

Kahya, Kerkük’te Ziyaretlerde Bulundu

Türkmen bölgelerine gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında 123 numaralı Kerkük Türkmen Cephesi Listesinin 12 numaralı adayı Ammar Hidayet Muhammet Kahya,Kerkük’ün Tavuk ilçesine bağlı İmam Zeynelabidin bölgesini ziyaret etti.

Devamını Oku

Erbil'de "Uluslararası Üniversiteler Konseyi " Tarafından Rektörler To…

Erbil'de "Uluslararası Üniversiteler Konseyi " Tarafından Rektörler Toplantısı Düzenlendi

Erbil'de "Uluslararası Üniversiteler Konseyi " tarafından rektörler toplantısı düzenlendi.

Devamını Oku

Türkmen Çocuklar Ankara’da Anıtkabir’i Ziyaret Etti

Türkmen Çocuklar Ankara’da Anıtkabir’i Ziyaret Etti

Bu yıl 39’ncusu düzenlenen TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği kapsamında dünyanın dört bir yanından gelen çocuklar Türkiye’nin Başkenti Ankara’daydı.

Devamını Oku

Sarıkahya Ankara'da Türkmen Yetkilileri Ve Vatandaşlarıyla Görüştü

Sarıkahya Ankara'da Türkmen Yetkilileri Ve Vatandaşlarıyla Görüştü

Türkmeneli Partisi Genel Başkanı ve 123 numaralı Kerkük Türkmen Cephesi Listesinin 4 numaralı Kerkük milletvekili adayı Riyaz Sarıkahya, Türkiye’nin başkenti Ankara’da Türkmenlerle buluştu.

Devamını Oku

Mimaroğlu Bağdat’taki Türkmen Kardeşlik Ocağı’nda Kutlamaya Katıldı

Mimaroğlu Bağdat’taki Türkmen Kardeşlik Ocağı’nda Kutlamaya Katıldı

Türkmen Kardeşlik Ocağı'nın faaliyetleri başkent Bağdat'ta devam ediyor. Türkmen Kardeşlik Ocağı, başkent Bağdat'ta Tuzhurmatu ilçesinin kültürel tarihini kutlamak için bir tören düzenledi. Düzenlenen törende, Türkmen halkı, yaklaşan seçimlerde yoğun bir...

Devamını Oku

Adnan Hurşit Altunköprü’de Dükkan Sahipleri İle Bir Araya Geldi

Adnan Hurşit  Altunköprü’de Dükkan Sahipleri İle Bir Araya Geldi

Önümüzdeki 12 Mayıs'ta yapılacak parlamento seçimlerinde 123 numaralı Kerkük Türkmen Cephesi listesine destek amaçlı Kerkük'te 123 numaralı Kerkük Türkmen Cephesi listesi'nin 13 numaralı adayı Adnan Hurşit İbrahim Mollazade Altunköprü kasabasında...

Devamını Oku

Musul'da DEAŞ'a Ait Bir Silah Deposu Bulundu

Musul'da DEAŞ'a Ait Bir Silah Deposu Bulundu

Musul operasyonlar komutanlığı, Güvenlik Güçlerinin Ninova'da terör örgütü DEAŞ'a karşı düzenlediği temizleme operasyonları kapsamında Musul kentinin El Fayseliye bölgesinde gerçekleştirdiği operasyonda  terör örgütü DEAŞ'a ait bir silah deposu bulduğunu belirtti.

Devamını Oku

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan '23 Nisan' Mesajı

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan '23 Nisan' Mesajı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Devamını Oku

Türkiye'den ABD'nin 2017 İnsan Hakları Raporuna Tepki

Türkiye'den ABD'nin 2017 İnsan Hakları Raporuna Tepki

Türkiye Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin 2017 İnsan Hakları Raporunun Türkiye bölümü hakkında, "Mevcut raporun terör iltisaklı çevrelerin iddia ve ithamlarını gerçek gibi sunmak suretiyle bu sorumluluktan uzak bir anlayışla kaleme alınmış...

Devamını Oku

'Aynı Mutluluğu Afrin Halkına Yaşatmak İstiyoruz'

'Aynı Mutluluğu Afrin Halkına Yaşatmak İstiyoruz'

Türkiuye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NTV'de yayımlanan "Siyasi İşler Özel" programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Devamını Oku

Salihi, Kerkük’te Görüşmelerine Devam Ediyor

Salihi, Kerkük’te Görüşmelerine Devam Ediyor

Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve 123 numaralı Kerkük Türkmen Cephesi Listesi 1 numaralı adayı Erşet Reşat Salihi vatandaşlarla olan görüşmelerine devam ediyor. Salihi vatandaşların seçimlere yoğun bir şekilde katılmaları ve...

Devamını Oku

Ortadoğu Kalkınma ve Yardım Derneği'nden Yardımeli

Ortadoğu Kalkınma ve Yardım Derneği'nden Yardımeli

Ortadoğu Kalkınma ve Yardım Derneği çok sayıda yetim çocuklara ve ailelerine elbise ve para yardımında bulundu.

Devamını Oku

Adnan Hurşit Altunköprü’de Türkmen Ailelerle Görüştü

Adnan Hurşit Altunköprü’de Türkmen Ailelerle Görüştü

Kerkük'te 123 numaralı Kerkük Türkmen Cephesi listesi'nin 13 numaralı adayı Adnan Hurşit İbrahim Mollazade Altunköprü kasabasında bulunan ve Zap nehrine yakın turistlik alana piknik için gelen Türkmen ailelerle görüştü.

Devamını Oku

Mimaroğlu, Tuzhurmatu’da Türkmen Gençlerle Buluştu

 Mimaroğlu, Tuzhurmatu’da Türkmen Gençlerle Buluştu

Salahattin'de 109 numaralı El Feth Koalisyonu Listesi'nin 2 numaralı Türkmen adayı Niyazi Mimaroğlu'nun Tuzhurmatu'daki temasları sürüyor. Mimaroğlu, Irak Türkmen Cephesi Salahattin İl Başkanı Heytem Haşim Muhtaroğlu ile birlikte Türkmen gençler...

Devamını Oku

Erbil'de 137 Numaralı ITC Listesi Geniş Çaplı Bir Panel Düzenledi

Erbil'de 137 Numaralı ITC Listesi Geniş Çaplı Bir Panel Düzenledi

''Erbil İçin'' sloganı altında Erbil'de 137 numaralı Irak Türkmen Cephesi Listesi geniş çaplı bir panel düzenledi. Din adamları, sporcular ve Türkmen sanatçıların hazır bulunduğu panelde, seçimlere katılmanın önemi anlatıldı. Panelde...

Devamını Oku

BSYK, 100'den Fazla Aday Ve 25 Partiye Ceza Verdi

BSYK, 100'den Fazla Aday Ve 25 Partiye Ceza Verdi

Milletvekili adaylarına ve siyasi partilere Bağımsız Seçim Yüksek Komiserliği'nden ceza yağdı. Bağımsız Seçim Yüksek Komiserliği, 12 Mayıs'ta yapılacak olan Parlamento seçimleri öncesi ceza yağdırdı. Komiserlik, seçim propagandasına uymayan yüzden fazla...

Devamını Oku

'Yurt Dışında 233 Milyar Dolar Varlığı Olan Bir Ülkeyiz'

'Yurt Dışında 233 Milyar Dolar Varlığı Olan Bir Ülkeyiz'

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hilton İstanbul Bomonti Hotel'de Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Genel Kurulu'nda konuştu.

Devamını Oku

Azerbaycan'ın Yeni Başbakanı Belli Oldu

Azerbaycan'ın Yeni Başbakanı Belli Oldu

Azerbaycan'ın yeni Başbakanı, Dış İlişkilerden Sorumlu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Prof. Dr. Novruz Memmedov oldu.

Devamını Oku

'12 Mayıs Günü Türkmen Milleti İçin Bayram Günü Olacak'

'12 Mayıs Günü Türkmen Milleti İçin Bayram Günü Olacak'

Türkmen milleti'nin tüm kesimleri önümüzdeki seçimlerde Türkmen milletinin geleceğini ve arzusunu temsil eden 123 numaralı Kerkük Türkmen Cephesi listesine tam destek verdiğini dile getirmeye devam ediyor.

Devamını Oku

Kaplan ve Reşidiyeli'nin Musul’da Temasları Sürüyor

Kaplan ve Reşidiyeli'nin Musul’da Temasları Sürüyor

Musul'da 185 numaralı El Vataniye İtilafı Listesi'nin 33 numaralı Türkmen adayı Nureddin Yunus Hüseyin Kaplan ve 41 numaralı Türkmen adayı Lukman Necm Ahmet Reşidiyeli, Musul Üniversitesi ve enstitülerinden yakında mezun...

Devamını Oku

Merhum Şeyh Osman Ahmet Kerkük’te Toprağa Verildi

Merhum  Şeyh Osman Ahmet Kerkük’te Toprağa Verildi

Şeyh Osman Ahmet Muhammet son yolculuğuna uğurlandı.  İki gün önce tedavi gördüğü Türkiye'nin başkenti Ankara'da vefat eden din adamı Şeyh Osman Ahmet Muhammet, Kerkük'te Seyid Allavi Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Devamını Oku

TSK: İkisi Sözde Lider Kadrodan 37 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

TSK: İkisi Sözde Lider Kadrodan 37 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Türkiye Genelkurmay Başkanlığından yapılan haftalık bilgilendirmeye göre, 14-20 Nisan tarihlerinde PKK/KCK terör örgütünün barınma alanı ve yurt içine geçiş güzergahı olarak kullandığı Tunceli, Diyarbakır, Şırnak ile Irak'ın kuzeyinde yürütülen büyük...

Devamını Oku

streaminga

Yayın Akışı

23 Nisan 2018 Pazartesi

 

01:30 Seçime Doğru -T    
02:00 Belgesel : Sultanların İzinde -T
02:30 Seçime Doğru -T    
03:00 Belgesel : Anadolu’nun Sıcak Yüzleri -T
03:30 Dizi Film : Ters Köşe -T
04:30 İlahiler
05:00 Sinema : A good Day To Die Hard  -T
06:30 Kainatın Dilinde ve Esma-ül Hüsna ve İlahi
07:00 Kuran-ı Kerim   
07:45 Belgesel : Sultanların İzinde -T
08:10 Belgesel : Gönül Sultanları   
08:45 Tanıtım : Seçim Tanıtımları
09:00 Dizi Film : Ters Köşe
10:00 Seçime Doğru -T
10:45 Tanıtım : Seçim Tanıtımları  
11:00 Seçime Doğru -T  
11:30 Haberler
12:10 Tanıtım : Seçim Tanıtımları
12:20 Seçime Doğru -T
12:50 Güncel  (Seçim Güncelleri) -T  
13:30 Gün Ortası Haberleri
14:00 Seçime Doğru  
14:35 Tanıtım : Seçim Tanıtımları  
15:10 Bilgi: Bilgi Dünyası
15:30 Haberler
16:00 Seçime Doğru    
16:35 Tanıtım : Seçim Tanıtımları   
17:00 Belgesel : Sultanların İzinde   
17:30 Haberler
18:10 Seçime Doğru   
18:50 Belgesel : Anadolu’nun Sıcak Yüzleri  
19:30 ANA HABER BÜLTENİ    
20:45 Tanıtım : Seçim Tanıtımları  
21:00 Seçime Doğru  
21:40 Tanıtım : Seçim Tanıtımları  
22:00 Gündem (Ankara)
22:45 Sinema : Alev Çemberi  
00:30 Gece Haberleri

 

  • Pazartesi
akbank bor sorgulama finansbank bor sorgulama tebbank bor sorgulama halkbank bor sorgulama ibank bor sorgulama