kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Salı, 23 Ocak 2018 09:30

Irak, Soçi Konferansına Katılmak İçin Rusya'dan Resmi Davet Aldı

Irak, Soçi Konferansına Katılmak İçin Rusya'dan Resmi Davet Aldı

Dışişleri Bakanı İbrahim El Caferi başkent bağdat'taki bakanlık binasında Rusya'nın Bağdat Büyükelçisi Maxime Maximov'u kabul etti. görüşmede bağdat ve mosko arasındaki ikili ilişkiler ele alındı. Maximov, Caferi ile görüşmesinde Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un Irak’ın Soçi Konferansına katılımı için gönderdiği daveti teslim etti.

Rus büyükelçi aynı zamanda Rusya devlet başkanı Yardımcısı Dmitry Rogozin'in mesajınıda yer alan  Irak ve Rusya Ortak Komisyonunun yedinci oturumunun önümüzdeki günlerde düzenlenmesi önerisinide Caferi'ye iletti. Konferansın amacının ise iki ülke arasındaki ortak işbirliği'nin güçlendirilmesi olduğu bildirildi. Caferi yaptığı konuşmasında iki ülke arasındaki ikili ilişkileri güçlendirilmesine çaba sarfettiklerini belirtti.

Irak'ın Rusya Büyükelçisi Haydar El Adari daha önceden yaptığı açıklamada Irak'ın, soçi kentinde düzenlenecek suriye konferansına gözlemci olarak katılmak için resmi olarak talep etttiğini duyurmuştu.

Okunma 606 defa