kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Pazar, 28 Ocak 2018 11:14

Stratejik Burseya Dağı'nda Şiddetli Çatışmalar Başladı

Stratejik Burseya Dağı'nda Şiddetli Çatışmalar Başladı

TSK ve ÖSO ile terör örgütü PYD/PKK arasında Afrin'in kuzeydoğusundaki stratejik Burseya Dağı'nda yoğun çatışmalar başladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye'nin Afrin bölgesindeki PYD-YPG/PKK ve DEAŞ'lı teröristleri etkisiz hale getirmek için başlatılan Zeytin Dalı Harekatı, 9. gününe girdi.

Bölgeden bildirdiğine göre, TSK ve ÖSO ile PYD/PKK arasında Burseya Dağı'nda yoğun çatışmalar yaşanıyor.

 Terör örgütü, Burseya Dağı'nın hem Kilis il merkezi hem de muhaliflerin kontrolündeki Azez'e bakan konumu sayesinde bu bölgelerdeki sivilleri havan, top ve füze saldırılarıyla hedef alıyor.

Terör hedefleri karadan ve havadan bombalanıyor

Terör mevzileri Kilis'te konuşlu topçu bataryaları tarafından fırtına obüsleriyle karadan, jetler tarafından da havadan hedef altına alındı.

Havadan ve karadan bombalanan bölgelerden yükselen dumanlar Kilis'ten de görüldü.

 Terör hedeflerinin baskı altına alınmasının ardından Azez’deki Burseya Dağı ile Cinderes bölgesinden TSK birlikleri ve ÖSO güçleri, taarruza geçmişti.

Taarruz kapsamında bazı köyler, terör örgütü unsurlarından temizlenirken, Burseya Dağı’nın çeşitli noktaları da PYD’li teröristlerden arındırılmıştı.

 Harekatın başladığı günden bu yana 484 terörist etkisiz hale getirildi. Terör yuvaları havadan savaş uçakları karadansa tanklarla tek tek yerle bir ediliyor.


TSK ve ÖSO, PYD/YPG'nin işgali altında bulunan Afrin'in kuzeybatısındaki Ali Bekki köyü ele geçirildi.

Sınırda mevzi kazan teröristler tank atışıyla vuruldu

Ceylanpınar ilçesi karşısında yer alan Suriye’nin Rasulayn kentinde PKK/YPG'li 10 kişilik terörist grubu, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlamasının ardından sınır hattında mevzi kazmaya başladı.

Son bir haftada taciz ateşlerinin yapıldığı bölgede mevzi kazıldığını fark eden güvenlik güçleri harekete geçti. Sınırda konuşlu topçu birlikleri, mevzi kazılan yeri, tank atışıyla ateş altına aldı. Teröristlerin etkisiz hale getirildiği bölgede atışın ardından yükselen alev topu da görüntülendi.

Türkiye, Zeytin Dalı Harekatında yerli ve milli silahları kullanıyor. Fırtına obüsü, kirpi, çok namlulu roketatar, İHA gibi yerli yapım araçlar, silahlar ve mühimmat devrede.

Milli helikopter ATAK'ın da kullanıldığı harekatta, yine yerli yapım radar karıştırıcı KORAL da görev alıyor.

Okunma 487 defa