Pazar, 25 Mart 2018 11:33

Afrin'de Etkisiz Hale Getirilen Terörist Sayısı 3740'a Yükseldi

Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3740a yükseldiTürk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu, Afrin'deki tüm yerleşim yerlerini teröristlerden temizledi.

Etkisiz hale getirilen terörist sayısını ise Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Ordu 6. Olağan İl kongresinde açıkladı ve şunları söyledi:

"Söyledik dinlemediler. Terör örgütleriyle işbirlği yaptılar. Hala PYD/YPG'nin PKK'nın yan kuruluşu olduğunu kabul etmeyecek kadar dünya siyasetini takip etmiyorlar. Anlamıyorlar. Kusura bakmayın o zaman bizde gireriz. Şuan itibarıyla etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3740 oldu. Ne tüneller yapmışlar gördünüz mü? Güneydoğu'da da açmışlardı. Onları gömdük. Bunları gene gömeriz. Onlar kaçacak biz kovalayacağız."

 "Mehmetçiğimiz mücadeleyi dağ taş demeden sürdürüyor"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mehmetçiğin terörle mücadelede hedefleri milli silahlarla imha ettiğine de değindi.

"Biz kendi silahlarımızı büyük ölçüde üretir hale geldik. Bu silahlarla Mehmetçiğimiz mücadeleyi dağ taş demeden sürdürüyor. Sana PYD sana YPG selam duracak. Bugünleri gördük. Bazılarını teslim ediyolar alacağız. Yola devam. Bu millet güçlü bir millet. Bu millet sıradan bir millet değil. Bu millet herşeyden önce tarihten aldığı o güçle ve imanının kendisine verdiği o güçle önce Fırat Kalkanı'ndan ardından Afrin Harekatı'nda hiç kimseyi dinlemeden yola çıktı. Fırat Kalkanı Harekatı'nda destan yazdı."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

- Çok sert hava koşulları sebebiyle uçağımız yaklaştı tekrar Samsun'a geçtik. Bir taraftan karadan gelmeyi düşündük. En sonunda tekrar döndük ve helikopterle geldik. Ama aslolan sizlerle buluşmaktı. Buluştuk.

"Türkiye siyasi tarihinin en önemli iki seçimine sahne olacak"

- Hep olduğu gibi 16 Nisan'da da Ordu bizi yalnız bırakmadı. Ordu bir kez daha demokrasinin milli iradenin şehri olduğunu ispat etti. 2019 seçimleri var. Türkiye 2019'da siyasi tarihinin en önemli en kritik iki seçimine sahne olacak. Önce Mart ayında ardından Kasım ayında. Bayrağı açık ara göğüslemenizi özellikle sizlerden istiyorum.

"Eski Türkiye defterini kapatacağız"

- Tüm dünya sizi izliyor, takip ediyor. Dünyayı şaşırtacak neticeleri sandıklardan alacağız. Münbiç'e ihtiyaç var mı yok mu? Var derlerse önce ben sonrada sizleri yanıma alıp beraber gideceğiz. Biz beraber yürüdük bu yollarda. Biz dostlarımıza güven hasımlarımıza çeki düzen bir neticeye bu seçimlerde ulaşmak mecburiyetindeyiz. Eski Türkiye defterini kapatacak artık tamamen geleceğe odaklanacağız. Türkiye'yi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri yapmak için seferber olmanızı istiyorum. Sizlerden büyük ve güçlü Türkiye'nin kuruluşuna omuz vermenizi istiyorum.

"Böyle ucuz bir siyaset tarzı olur mu?"

- 2019'un şimdiden birilerinin uykusunu kaçırdığını görüyoruz. Gölgelemek için kirli senaryolara şahit oluyoruz. Sırtını darbecilere dayayanlar miller iradesini baskı almaya çalışıyorlar. Ana muhalefet partisinin milletvekilleri sandıkta hile yapılacağından bahsediyor. Ülkemiz terör örgütlerine karşı mücadele verirken seçimi boykotu konuşuyorlar. Milletimiz istikbali adına kritik kararın arifesindeyken onlar hileyle yatıp hileyle kalkıyorlar. Böyle ucuz bir siyaset tarzı olur mu? Biz nerede öleceğimizi, nerede vuracağımızı çok iyi bilen bir teşkilatız. Siyasi parti olduğumuzu da unutmayın.

 "Millettende mi utanmıyormusunuz?"

- Türkiye'de ana muhalefet partisinin görevi sandığa pusu kurmak mıdır? Türkiye gibi demokrasisi güçlü bir ülke bu ülkenin ana muhalefet partisi tarafından iftira atması yakışır mı? Tanklara uçaklara meydan okuyan bu aziz millete böyle bir itham yapılır mı? Millettende mi utanmıyormusunuz? Bu milletin aklını hafife almak olduğunu bilmiyor musunuz? Ana muhalefet partisindende bu ülkenin hayrına hiçbir şey sadır olmadı olmuyor. Onlarca seçime girdiler hepsinde yenildiler.

"Siyaset hiç bu kadar ayağa düşürülmemiştir"

- Bir türlü akıllarını başlarına toplamadılar. "Biz nerede yanlış yaptık?" Bu soruyu kendilerine sorma cesaretini kendilerine göstermediler. Stockholm sendromu gibi ifadelerle milletimizi suçlamaya kalktılar. Şimdiden beceriksizliklerine mana arıyorlar. Kedi uzanamadığı ciğere murdar dermiş. Bu bencil tavırlarıyla milli iradeye murdar muamelesi yapıyor. Bunun adı siyaset değildir, muhalefet yapmak hiç değildir. Ülkemizde vesayet ve darbe dönemleri dışında siyaset hiç bu kadar ayağa düşürülmemiştir. Bunlar oylamayı açık yaptırdılar sayımını gizli yaptırdılar. Bunların demokrasiyle yakından uzaktan alakası yok. 1946 seçimi tarihi hileli seçim olarak geçmiştir.

"Türk demokrasisinin altını oymaya çalışanları bu millet affetmeyecektir"

- Ne zaman gizli oy açık sayım sistemi devreye girdi işte o zaman milletimiz CHP'yi sandığa gömdü. İktidar yüzü göstermedi. Yolsuzlukla, hırsızlıka bataklığa dönmüş siyasi geçmişleriyle 2019 seçimlerine kara çalmaya yelteniyorlar. Yıkmak yok etmek için yapılan siyasetin Türkiye düşmanları dışında kimseye faydası olmaz. 15 Temmuz gecesi alçakların yarım bıraktığı işe hizmet ediyor. Ana muhalefet partisi tarihin hiçbir döneminde böyle çapsız bir kadroya mahkum olmamıştır. Türk demokrasisinin altını oymaya çalışanları bu millet affetmeyecektir. Miladını doldurmuş, terör örgütlerinin oyuncağı olmuş bu siyasi partiye milletimiz 2019'da hakettiği dersi verecektir.

- Ordu'ya harcadığımız para 18 katrilyon. 900 yataklı Ordu Şehir Hastanesini yakında sizlerin hizmetine sunacağız. Turizmi belli bölgelere sadece kum, güneş, deniz mantığına hapsetmekten kurtarıyoruz. Tarihi eserler artık insanların daha çok merakını cezbediyor. Bizim boş geçirecek tek bir anımız dahi yoktur. AK Parti milletimizin tamamının partisidir.

Okunma 446 defa

Diğer Haberler

Terörle Mücadele Generali Saadi, suikast iddialarını yalanladı

Terörle Mücadele Generali Saadi, suikast iddialarını yalanladı

Başbakan Mustafa el-Kazımi'nin göreve gelir gelmez atadığı Terörle Mücadele Servisi Başkanı Korgeneral Abdulvahap es-Saadi, suikasta uğradığı iddialarını yalanladı.

Devamını Oku

Trump: Karantinalar, Kovid-19'un gelecekte bulaşmasını engellemiyor

Trump: Karantinalar, Kovid-19'un gelecekte bulaşmasını engellemiyor

ABD Başkanı Donald Trump, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı alınan karantina önlemlerinin, gelecekteki enfeksiyon riskini engellemediğini söyledi.

Devamını Oku

İsrail'den Şam'ın güneyindeki rejim ordusu hedeflerine saldırı

İsrail'den Şam'ın güneyindeki rejim ordusu hedeflerine saldırı

İsrail’e ait savaş uçakları ve helikopterleri, Suriye'nin başkenti Şam'ın güneyinde konuşlu Esed rejimi ordusu hedeflerine saldırı düzenledi.

Devamını Oku

Kazımi, Güvenlik Güçleri Tarafından Saldırıya Uğrayan Genç İle Görüştü

Kazımi, Güvenlik Güçleri Tarafından Saldırıya Uğrayan Genç İle Görüştü

Başbakan Mustafa El Kazımi geçtiğimiz gün bir gence güvenlik güçleri tarafından düzenlenen saldırıyı vatadanaşın onuruna yapılan bir saldırı olarak nitelendirerek bu gibi olayların tekrarlanmasını önlemeye çalışacaklarını vurguladı.

Devamını Oku

Fransa'da Kovid-19'dan ölenlerin sayısı 30 bin 294'e yükseldi

Fransa'da Kovid-19'dan ölenlerin sayısı 30 bin 294'e yükseldi

Fransa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı 30 bin 294'e çıktı.

Devamını Oku

IKBY, Habur-İbrahim Halil gümrük kapılarını Kovid-19 nedeniyle yolcu geçişlerine…

IKBY, Habur-İbrahim Halil gümrük kapılarını Kovid-19 nedeniyle yolcu geçişlerine kapatma kararı aldı

IKBY, Türkiye ile IKBY arasındaki Habur-İbrahim Halil gümrük kapılarının Kovid-19'a karşı alınan sağlık tedbirleri kapsamında bir hafta boyunca yolcu geçişlerine kapatılacağını duyurdu.

Devamını Oku

Trump'tan TikTok'un ABD'li bir firmaya satılması için 15 Eylül'e kadar süre

Trump'tan TikTok'un ABD'li bir firmaya satılması için 15 Eylül'e kadar süre

ABD Başkanı Donald Trump, ülkesindeki kolu herhangi bir Amerikan şirketine satılmadığı takdirde Çin merkezli sosyal medya platformu TikTok'u 15 Eylül'de ülkede yasaklayacaklarını açıkladı.

Devamını Oku

İtalya'da 1,4 milyon kişide koronavirüse karşı antikor gelişti

İtalya'da 1,4 milyon kişide koronavirüse karşı antikor gelişti

İtalya'da yeni tip koronavirüs (COVID-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 12 artarak 35 bin 166'ya yükseldi. Ülkede 1,4 milyon kişide COVID-19'a karşı antikor geliştiği açıklandı.

Devamını Oku

Türkiye'de Son 24 saatte 1003 hasta iyileşti, 19 kişi hayatını kaybetti

Türkiye'de Son 24 saatte 1003 hasta iyileşti, 19 kişi hayatını kaybetti

Türkiye'de son 24 saatte 1003 kişinin daha iyileşmesiyle Kovid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 217 bin 497 oldu.

Devamını Oku

İngiltere, COVID-19 aşısı için ilaç firması 'Wockhardt' ile anlaştı

İngiltere, COVID-19 aşısı için ilaç firması 'Wockhardt' ile anlaştı

İngiltere, COVID-19 aşı üretme çalışmaları kapsamında Hindistan merkezli Wockhardt firmasıyla anlaşma imzaladı.

Devamını Oku

Türk Kızılayı Kerkük’te Kurban Eti Dağıtmaya Devam Ediyor

Türk Kızılayı Kerkük’te Kurban Eti Dağıtmaya  Devam Ediyor

Türk Kızılayı tarafından başlatılan kurban eti dağıtımı kampanyası kapsamında Türk Kızılayı Kerkük'ün farklı bölgelerinde bin hisse kurban etini geliri düşük ailelere dağıtacak.

Devamını Oku

ABD'de Kovid-19'dan yaşamını yitirenlerin sayısı 158 bini geçti

ABD'de Kovid-19'dan yaşamını yitirenlerin sayısı 158 bini geçti

ABD'de Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı son 24 saatte 452 artarak 158 bin 376'ya çıktı.

Devamını Oku

Kerkük'te son 24 saatte 9 kişi daha Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Kerkük'te son 24 saatte 9 kişi daha Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, Kerkük'te son 24 saatte 65 kişide daha Koronavirüs'ün tespit edildiğini, 9 kişinin hayatını kaybettiğini, 81 hastanın ise sağlığına kavuştuğunu açıkladı.

Devamını Oku

Irak'ta 66 kişi daha Koronavirüs'ten hayatını kaybetti

Irak'ta 66 kişi daha Koronavirüs'ten hayatını kaybetti

 Sağlık Bakanlığı, tüm dünyayı kasıp kavuran yeni tip Koronavirüs salgınıyla ilgili son 24 saatlik bilançoyu açıkladı.

Devamını Oku

Lübnan Dışişleri Bakanı Hitti istifa etti

Lübnan Dışişleri Bakanı Hitti istifa etti

Lübnan Dışişleri Bakanı Nasif Hitti, Başbakan Hassan Diyab'a istifasını sundu.

Devamını Oku

Neçirvan Barzani'den "PKK" Açıklaması

Neçirvan Barzani'den "PKK" Açıklaması

Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi başkanı Neçirvan Barzani, Musul'a bağlı Sincar ilçesi'nin silahlı kişilerin merkezi haline geldiğini vurguladı.

Devamını Oku

İdlib'e hava saldırıları: 3 ölü

İdlib'e hava saldırıları: 3 ölü

Suriye’de Beşşar Esed rejiminin destekçisi Rusya'nın İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'ne düzenlediği hava saldırılarında 3 sivil yaşamını yitirdi, en az 7 sivil yaralandı.

Devamını Oku

İran'da 215 kişi daha koronavirüsten öldü

İran'da 215 kişi daha koronavirüsten öldü

İran'da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 215 artarak 17 bin 405'e yükseldi.

Devamını Oku

İsrail savaş uçakları Gazze'yi vurdu

İsrail savaş uçakları Gazze'yi vurdu

İsrail savaş uçakları Gazze'nin güneyindeki bir tarım bölgesine hava saldırısı düzenledi.

Devamını Oku

Kovid-19'dan son 24 saatte Brezilya'da 541, Hindistan'da 771 kişi öldü

Kovid-19'dan son 24 saatte Brezilya'da 541, Hindistan'da 771 kişi öldü

Kovid-19 salgınında son 24 saatte Brezilya'da 541, Hindistan'da 771 kişi hayatını kaybetti.

Devamını Oku

Türkiye Dışişleri Bakanlığından ABD'li şirket ve YPG/PKK arasındaki petrol anlaş…

Türkiye Dışişleri Bakanlığından ABD'li şirket ve YPG/PKK arasındaki petrol anlaşmasına tepki

Türkiye Dışişleri Bakanlığı, "ABD'nin uluslararası hukuku hiçe sayan, Suriye'nin toprak bütünlüğüne, birliğine ve egemenliğine kasteden ve terörizmin finansmanı kapsamına giren bu adıma destek vermesini esefle karşılıyoruz." açıklamasında bulundu.

Devamını Oku

Bedir Örgütü lideri Hadi el-Amiri'den erken seçime destek

Bedir Örgütü lideri Hadi el-Amiri'den erken seçime destek

Irak Meclisi Fetih Koalisyonu ve İran’a yakın Bedir Örgütü lideri Hadi el-Amiri, Başbakan Mustafa el-Kazımi’nin tarihini verdiği erken seçimin yapılmasını desteklediklerini bildirdi.

Devamını Oku

Fransız Le Monde gazetesi: Erdoğan Sevr'den intikamını alıyor

Fransız Le Monde gazetesi: Erdoğan Sevr'den intikamını alıyor

Fransız Le Monde gazetesi,Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Sevr Antlaşması'ndan intikamını aldığını yazdı.

Devamını Oku

Hacılar veda tavafını tamamladı

Hacılar veda tavafını tamamladı

Kutsal topraklardaki hacılar, son rükun olarak bilinen veda tavafını tamamladı.

Devamını Oku

Irak İle Türkiye Arasındaki Hava Seferleri 1 Eylül'e Kadar Askıya Alındı

Irak İle Türkiye Arasındaki Hava Seferleri 1 Eylül'e Kadar Askıya Alındı

Irak Havacılık Kurumu'ndan yapılan açıklamada, Irak İle Türkiye arasındaki hava seferleri 1 Eylül'e kadar askıya alındığı belirtildi.

Devamını Oku

ABD'de Kovid-19'dan yaşamını yitirenlerin sayısı 158 bine dayandı

ABD'de Kovid-19'dan yaşamını yitirenlerin sayısı 158 bine dayandı

ABD'de Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı son 24 saatte 1152 artarak 157 bin 924'e yükseldi.

Devamını Oku

Irak'ın kuzeyinde 4 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Irak'ın kuzeyinde 4 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgesinde tespit edilen 4 PKK'lı terörist hava harekatıyla etkisiz hale getirildi.

Devamını Oku

Türkiye'de Kovid-19'dan 216 bin 494 kişi iyileşti

Türkiye'de Kovid-19'dan 216 bin 494 kişi iyileşti

Türkiye'de son 24 saatte 987 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 18 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 232 bin 856, can kaybı ise 5 bin 728 oldu.

Devamını Oku

Ortak Operasyonlar Komutanlığı, Teröristleri Takip İçin Yeni Bir Strateji Açıkla…

Ortak Operasyonlar Komutanlığı, Teröristleri Takip İçin Yeni Bir Strateji Açıkladı

Ülkede terör örgütü DEAŞ teröristlerinin takip etmek için düzenlenen askeri operasyonlar çerçevesinde Ortak Operasyonlar Komutanlığı'ndan açıklama geldi.

Devamını Oku

Irak Türkmen Cephesi Yürütme Kurulu geniş çaplı toplantı düzenledi

Irak Türkmen Cephesi Yürütme Kurulu geniş çaplı toplantı düzenledi

Yurttaki son gelişmeleri ele almak üzere Irak Türkmen Cephesi Yürütme Kurulu geniş çaplı toplantı düzenledi.

Devamını Oku

Türkiye’den Irak'a 240 Ton Oksijen Desteği

Türkiye’den Irak'a 240 Ton Oksijen Desteği

Dost ve komşu ülke Türkiye Cumhuriyeti, yeni tip Koronavirüs salgınında sıkıntı çeken Irak'a destek vermeye devam ediyor.

Devamını Oku

Türkmeneli Kalkınma Ve İmar Vakfı, Feyruzşah ve Türkmen Şehitlerin Ruhuna Kurban…

Türkmeneli Kalkınma Ve İmar Vakfı, Feyruzşah ve Türkmen Şehitlerin Ruhuna Kurban Kesti

Kurban Bayramı Münasebetiyle Türkmeneli kalkınma Ve İmar vakfı başkanı Dr.Turhan Ketene'nin talimatı doğrultusunda,Türkmeneli Kalkınma ve İmar Vakfı'nın genel koordinatörü Feyruzşah Turan Türkçü'nün ruhuna ve tüm şehitlerin ruhuna kurban kesildi.

Devamını Oku

streaminga

Yayın Akışı

4 Ağustos Salı 2020

01:15 Sinama : Yaşamak İçin Öldür-T
03:30 Eğlence : Bayram Sevinci-T
05:00 Türk Sinaması : Recep İvedik 5-T
06:30 Kainatın Dilinde ve Esma-ül Hüsna ve İlahi
07:00 Kuran-ı Kerim
07:55 Gönlümüzde Yaşayan Peygamber
08:30 Belgesel : Gönül Sultanları
09:00 Türkmence Klipler
10:00 Çizgi Sinama : Ayı Kardeşler
11:30 Türkçe Klipler
12:00 Bayram Tiyatrosu -T
12:30 Gün Ortası Haberleri
13:00 Sinama : Kanlı Hesaplaşma
15:00 Unutlmayan Sesler
15:30 Haberler
16:00 Çizgi Sinama : Ayı Kardeşler - T
18:00 Top 20 -T
19:30 ANA HABER BÜLTENİ
20:45 Gündem - Canlı
22:30 Türk Sinaması : Kara Çadırın Kızı Zeynep
00:00 Gece Haberleri

  • Salı
akbank bor sorgulama finansbank bor sorgulama tebbank bor sorgulama halkbank bor sorgulama ibank bor sorgulama