Pazar, 25 Mart 2018 11:33

Afrin'de Etkisiz Hale Getirilen Terörist Sayısı 3740'a Yükseldi

Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3740a yükseldiTürk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu, Afrin'deki tüm yerleşim yerlerini teröristlerden temizledi.

Etkisiz hale getirilen terörist sayısını ise Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Ordu 6. Olağan İl kongresinde açıkladı ve şunları söyledi:

"Söyledik dinlemediler. Terör örgütleriyle işbirlği yaptılar. Hala PYD/YPG'nin PKK'nın yan kuruluşu olduğunu kabul etmeyecek kadar dünya siyasetini takip etmiyorlar. Anlamıyorlar. Kusura bakmayın o zaman bizde gireriz. Şuan itibarıyla etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3740 oldu. Ne tüneller yapmışlar gördünüz mü? Güneydoğu'da da açmışlardı. Onları gömdük. Bunları gene gömeriz. Onlar kaçacak biz kovalayacağız."

 "Mehmetçiğimiz mücadeleyi dağ taş demeden sürdürüyor"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mehmetçiğin terörle mücadelede hedefleri milli silahlarla imha ettiğine de değindi.

"Biz kendi silahlarımızı büyük ölçüde üretir hale geldik. Bu silahlarla Mehmetçiğimiz mücadeleyi dağ taş demeden sürdürüyor. Sana PYD sana YPG selam duracak. Bugünleri gördük. Bazılarını teslim ediyolar alacağız. Yola devam. Bu millet güçlü bir millet. Bu millet sıradan bir millet değil. Bu millet herşeyden önce tarihten aldığı o güçle ve imanının kendisine verdiği o güçle önce Fırat Kalkanı'ndan ardından Afrin Harekatı'nda hiç kimseyi dinlemeden yola çıktı. Fırat Kalkanı Harekatı'nda destan yazdı."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

- Çok sert hava koşulları sebebiyle uçağımız yaklaştı tekrar Samsun'a geçtik. Bir taraftan karadan gelmeyi düşündük. En sonunda tekrar döndük ve helikopterle geldik. Ama aslolan sizlerle buluşmaktı. Buluştuk.

"Türkiye siyasi tarihinin en önemli iki seçimine sahne olacak"

- Hep olduğu gibi 16 Nisan'da da Ordu bizi yalnız bırakmadı. Ordu bir kez daha demokrasinin milli iradenin şehri olduğunu ispat etti. 2019 seçimleri var. Türkiye 2019'da siyasi tarihinin en önemli en kritik iki seçimine sahne olacak. Önce Mart ayında ardından Kasım ayında. Bayrağı açık ara göğüslemenizi özellikle sizlerden istiyorum.

"Eski Türkiye defterini kapatacağız"

- Tüm dünya sizi izliyor, takip ediyor. Dünyayı şaşırtacak neticeleri sandıklardan alacağız. Münbiç'e ihtiyaç var mı yok mu? Var derlerse önce ben sonrada sizleri yanıma alıp beraber gideceğiz. Biz beraber yürüdük bu yollarda. Biz dostlarımıza güven hasımlarımıza çeki düzen bir neticeye bu seçimlerde ulaşmak mecburiyetindeyiz. Eski Türkiye defterini kapatacak artık tamamen geleceğe odaklanacağız. Türkiye'yi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri yapmak için seferber olmanızı istiyorum. Sizlerden büyük ve güçlü Türkiye'nin kuruluşuna omuz vermenizi istiyorum.

"Böyle ucuz bir siyaset tarzı olur mu?"

- 2019'un şimdiden birilerinin uykusunu kaçırdığını görüyoruz. Gölgelemek için kirli senaryolara şahit oluyoruz. Sırtını darbecilere dayayanlar miller iradesini baskı almaya çalışıyorlar. Ana muhalefet partisinin milletvekilleri sandıkta hile yapılacağından bahsediyor. Ülkemiz terör örgütlerine karşı mücadele verirken seçimi boykotu konuşuyorlar. Milletimiz istikbali adına kritik kararın arifesindeyken onlar hileyle yatıp hileyle kalkıyorlar. Böyle ucuz bir siyaset tarzı olur mu? Biz nerede öleceğimizi, nerede vuracağımızı çok iyi bilen bir teşkilatız. Siyasi parti olduğumuzu da unutmayın.

 "Millettende mi utanmıyormusunuz?"

- Türkiye'de ana muhalefet partisinin görevi sandığa pusu kurmak mıdır? Türkiye gibi demokrasisi güçlü bir ülke bu ülkenin ana muhalefet partisi tarafından iftira atması yakışır mı? Tanklara uçaklara meydan okuyan bu aziz millete böyle bir itham yapılır mı? Millettende mi utanmıyormusunuz? Bu milletin aklını hafife almak olduğunu bilmiyor musunuz? Ana muhalefet partisindende bu ülkenin hayrına hiçbir şey sadır olmadı olmuyor. Onlarca seçime girdiler hepsinde yenildiler.

"Siyaset hiç bu kadar ayağa düşürülmemiştir"

- Bir türlü akıllarını başlarına toplamadılar. "Biz nerede yanlış yaptık?" Bu soruyu kendilerine sorma cesaretini kendilerine göstermediler. Stockholm sendromu gibi ifadelerle milletimizi suçlamaya kalktılar. Şimdiden beceriksizliklerine mana arıyorlar. Kedi uzanamadığı ciğere murdar dermiş. Bu bencil tavırlarıyla milli iradeye murdar muamelesi yapıyor. Bunun adı siyaset değildir, muhalefet yapmak hiç değildir. Ülkemizde vesayet ve darbe dönemleri dışında siyaset hiç bu kadar ayağa düşürülmemiştir. Bunlar oylamayı açık yaptırdılar sayımını gizli yaptırdılar. Bunların demokrasiyle yakından uzaktan alakası yok. 1946 seçimi tarihi hileli seçim olarak geçmiştir.

"Türk demokrasisinin altını oymaya çalışanları bu millet affetmeyecektir"

- Ne zaman gizli oy açık sayım sistemi devreye girdi işte o zaman milletimiz CHP'yi sandığa gömdü. İktidar yüzü göstermedi. Yolsuzlukla, hırsızlıka bataklığa dönmüş siyasi geçmişleriyle 2019 seçimlerine kara çalmaya yelteniyorlar. Yıkmak yok etmek için yapılan siyasetin Türkiye düşmanları dışında kimseye faydası olmaz. 15 Temmuz gecesi alçakların yarım bıraktığı işe hizmet ediyor. Ana muhalefet partisi tarihin hiçbir döneminde böyle çapsız bir kadroya mahkum olmamıştır. Türk demokrasisinin altını oymaya çalışanları bu millet affetmeyecektir. Miladını doldurmuş, terör örgütlerinin oyuncağı olmuş bu siyasi partiye milletimiz 2019'da hakettiği dersi verecektir.

- Ordu'ya harcadığımız para 18 katrilyon. 900 yataklı Ordu Şehir Hastanesini yakında sizlerin hizmetine sunacağız. Turizmi belli bölgelere sadece kum, güneş, deniz mantığına hapsetmekten kurtarıyoruz. Tarihi eserler artık insanların daha çok merakını cezbediyor. Bizim boş geçirecek tek bir anımız dahi yoktur. AK Parti milletimizin tamamının partisidir.

Okunma 351 defa

Diğer Haberler

Çavuşoğlu: Libya'da Acil Ateşkese İhtiyaç Var

Çavuşoğlu: Libya'da Acil Ateşkese İhtiyaç Var

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Libya Konferansı kapsamında bulunduğu Almanya'nın başkenti Berlin'de, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı karşılamak isteyen Türk vatandaşlarıyla sohbet etti, onların sorun ve önerilerini dinledi.

Devamını Oku

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan Berlin'de

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan Berlin'de

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya konulu zirveye katılmak üzere gittiği Berlin'e ulaştı.

Devamını Oku

Cumhurbaşkanı Salih ve ABD Dışişleri Bakanı "DEAŞ ile Mücadeleyi" Görü…

Cumhurbaşkanı Salih ve ABD Dışişleri Bakanı "DEAŞ ile Mücadeleyi" Görüştü

Cumhurbaşkanı Berhem Salih ve ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, terör örgütü DEAŞ ile mücadelede dayanışmanın güçlendirilmesi konusunu görüştü.

Devamını Oku

Kerkük'e Bağlı Tavuk İlçesinde Kontrol Noktasına DEAŞ Saldırısı: 1 şehit, 2 yara…

Kerkük'e Bağlı Tavuk İlçesinde Kontrol Noktasına DEAŞ Saldırısı: 1 şehit, 2 yaralı

Kerkük kentinin güneyinde, Irak ordusuna ait kontrol noktasına terör örgütü DEAŞ militanları tarafından düzenlenen saldırıda 1 asker şehit oldu ve 2 asker yaralandı.

Devamını Oku

Bayraktar Türkmen Aşiretler Meclisini Ziyaret Etti

Bayraktar Türkmen Aşiretler Meclisini Ziyaret Etti

Irak Türkmen Cephesi Kerkük İl başkanı Hişam Bayraktar ile yardımcıları Ata Dabağ ve kahtan Vendavi'den oluşan bir heyet Türkmen Aşiretler ve Ayan Meclisin'i ziyaret etti.

Devamını Oku

Bağdat'ta Göstericiler Yolları Kapattı

Bağdat'ta Göstericiler Yolları Kapattı

Başkent Bağdat ve güney kentlerindeki hükümet karşıtı göstericiler, lastik yakarak yol kapatma eylemi yaptı.

Devamını Oku

Göstericiler Hükümeti Gerilimi Tırmandırmakla Tehdit Etti

Göstericiler Hükümeti Gerilimi Tırmandırmakla Tehdit Etti

Irak'ta hükümet karşıtı göstericiler, pazartesi gününe kadar taleplerine karşılık verilmemesi durumunda tansiyonu yükseltme tehdidinde bulundu.

Devamını Oku

Ankara’da ''Irak'ın Geleceğinde Türkmenler'' Paneli Düzenlendi

Ankara’da  ''Irak'ın Geleceğinde Türkmenler'' Paneli Düzenlendi

Ankara da "Irak'ın geleceğinde Türkmenler" konulu bir panel düzenlendi. Milli Kütüphane içerisindeki konferans salonunda gercekleştirilen panel, Türk Ocakları ve Irak Türkmen Cephesi Türkiye Temsilciği tarafından organize edildi.

Devamını Oku

Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Ankara’da Anma Programı Düzenledi

Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Ankara’da Anma Programı Düzenledi

16 Ocak Türkmen Şehitler günü münasebetiyle Ankara da anma programı düzenlendi.

Devamını Oku

Salihi ve Turan ITC Kerkük İl Başkanlığını Ziyaret Etti

Salihi ve Turan ITC Kerkük İl Başkanlığını Ziyaret Etti

Irak Türkmen Cephesi genel başkanı Erşet Salihi ve Irak Türkmen Cephesi başkan yardımcısı Hasan Turan, Irak Türkmen Cephesi Kerkük İl başkanlığına ziyarette bulundu.

Devamını Oku

Türk Kızılayı’ndan Erbil’de Türkmen Şehit Ailelerine Gıda Yardımı

Türk Kızılayı’ndan Erbil’de Türkmen Şehit Ailelerine Gıda Yardımı

Türk Kızılay, 16 Ocak Türkmen Şehitleri Günü anma töreni münasebeti ile Erbil'de Türkmen şehit ailelerine gıda kolisi dağıtımını gerçekleştirdi.

Devamını Oku

'Kerkük'te Başkonsolosluk Açmayı Planlıyoruz'

'Kerkük'te Başkonsolosluk Açmayı Planlıyoruz'

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı"nda konuştu.

Devamını Oku

YTB Başkanı Eren Türkmen Şehitlerini Andı

YTB Başkanı Eren Türkmen Şehitlerini Andı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Abdullah Eren, ''16 Ocak Türkmen Şehitleri Günü'' dolayısıyla sosyal medya hesabı üzerinden anma mesajı yayımladı.

Devamını Oku

'Libya'da Barışa Giden Yol Türkiye'den Geçiyor'

'Libya'da Barışa Giden Yol Türkiye'den Geçiyor'

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Politico için kaleme aldığı makalede, "Libya'da barışa giden yol Türkiye'den geçiyor." diye yazdı.

Devamını Oku

Bağdat'taki Hükümet Karşıtı Gösteride 2 Kişi Hayatını Kaybetti

Bağdat'taki Hükümet Karşıtı Gösteride 2 Kişi Hayatını Kaybetti

Başkent Bağdat'taki Tahrir Meydanı yakınlarında düzenlenen hükümet karşıtı protestolarda 2 gösterici hayatını kaybetti.

Devamını Oku

Abdülmehdi: Terör Örgütü DEAŞ Yeni Saldırılar Planlıyor

Abdülmehdi: Terör Örgütü DEAŞ Yeni Saldırılar Planlıyor

İstifa eden Başbakan Adil Abdulmehdi, Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi Valisi hariç, Irak illerinin valileri ile bir toplantı düzenledi. Toplantıda, Ülkedeki son durum ele alındı.

Devamını Oku

Türkmen Mücadelesinin Yolunu Aydınlatan Türkmen Şehitleri Erbil'de de Anıldı

Türkmen Mücadelesinin Yolunu Aydınlatan Türkmen Şehitleri Erbil'de de Anıldı

1980 yılında şehit edilen Türkmen lider kadrosundaki şehitler Erbil şehrinde de anıldı. Bu kapsamda 16 Ocak Türkmen şehitler günü dolayısıyla Erbil’de anma töreni düzenlendi.

Devamını Oku

Türkmen Şehit Aileleri Türkmeneli TV’ye Konuştu

Türkmen Şehit Aileleri Türkmeneli TV’ye Konuştu

Türkmen milletinin lider kadrosunun şehit olduğu 16 Ocak Türkmen şehit gününün 40. yıl dönümü dolaysıyla, şehit yakınları kurbanlarının Türkmen davası uğurunda verdikleri fedakârlıkları yâd ettiler.

Devamını Oku

Türkmen Şehitleri Ankara’da Anıldı

Türkmen Şehitleri Ankara’da Anıldı

Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği ile Irak Türkleri Öğrenci ve Gençler Birliği ve Türkmeneli Uluslararası İnsani Yardım Eğitim ve Kültür Derneği,  Keçiören’deki Kerkük Parkında bir anma etkinliği düzenledi.

Devamını Oku

İstanbul‘da Türkmen Şehitlerinin 40. Yılı Dolayısıyla Anma Merasimi Düzenlendi

İstanbul‘da Türkmen Şehitlerinin 40. Yılı Dolayısıyla Anma Merasimi Düzenlendi

16 Ocak 1980'de Baas rejimi tarafından idam edilen Türkmen liderleri Abdullah Abdurrahman, Necdet Koçak, Rıza Demirci ve Adil Şerif, dualarla anıldı.

Devamını Oku

Kerkük'te 40 yıl önce şehit edilen Türkmen liderler anıldı

Kerkük'te 40 yıl önce şehit edilen Türkmen liderler anıldı

Kerkük'te, 40 yıl önce Baas rejimi tarafından idam edilen Türkmen liderler için anma töreni düzenlendi.

Devamını Oku

Türkmen Halkı Şehitlerini Anıyor

Türkmen Halkı Şehitlerini Anıyor

16 Ocak Türkmen Şehitleri Gününde Türkmen şehitler saygı ve rahmetle anıyoruz.her yıl 16 ocak tarihinde Irak'ta Türkmen halkı şehitlerini anmaktadır.

Devamını Oku

ABD, Irak'ta DEAŞ'a karşı ortak operasyonlara yeniden başladı

ABD, Irak'ta DEAŞ'a karşı ortak operasyonlara yeniden başladı

ABD güçlerinin, Irak'ta İran'la yaşanan gerginliğin ardından askıya alınan terör örgütü DEAŞ'a karşı ortak operasyonlara yeniden başladığı belirtildi.

Devamını Oku

Türkmen Gençler, "Memur Atamalarındaki Haksızlığı" Kerkük'te Protesto …

Türkmen Gençler, "Memur Atamalarındaki Haksızlığı" Kerkük'te Protesto Etti

Atamalarda yaşanan büyük haksızlıklar nedeniyle Türkmenler Kerkük Eğitim Müdürlüğü önünde gösteri düzenledi.

Devamını Oku

'Çabamız Hem Libya'da Hem İdlib'de Akan Kanın Durmasıdır'

'Çabamız Hem Libya'da Hem İdlib'de Akan Kanın Durmasıdır'

Türkiye Milli Savunma Bakanı Akar, "Çabamız hem Libya'da hem İdlib'de siyasi bir çözümle, barışın, huzurun gelmesi, akan kanın durmasıdır." dedi.

Devamını Oku

Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed Al - Sani Bağdat'ta

Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed Al - Sani Bağdat'ta

Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman Al Sani , resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Irak'ın başkenti Bağdat'ta, Irak Dışişleri Bakanı Muhammed Ali El Hekim ile bir araya geldi.

Devamını Oku

Dışişleri Bakanı Hekim: "Irak'ın Çatışma Sahası Olmasını Kabul Etmeyiz…

Dışişleri Bakanı Hekim: "Irak'ın Çatışma Sahası Olmasını Kabul Etmeyiz"

- Irak Dışişleri Bakanı Muhammed Ali el-Hekim, ABD ve İran arasındaki gerginliğin giderilmesinden yana olduklarını ve Irak'ın çatışma sahası olmasını reddettiklerini belirtti.

Devamını Oku

NATO Orta Doğu'da Daha Etkin Olmaya 'Temkinli' Yaklaşıyor

NATO Orta Doğu'da Daha Etkin Olmaya 'Temkinli' Yaklaşıyor

ABD Başkanı Trump'ın yeni ismi "NATOME" olacak şekilde NATO'ya Orta Doğu'da daha fazla rol üstlenme çağrısı, ittifakın siyasi olarak karmaşık bir bölgede ilave ne yapabileceğini tartışmaya açtı.

Devamını Oku

AB'den Irak'taki Gerginliğin Durdurulması Çağrısı

AB'den Irak'taki Gerginliğin Durdurulması Çağrısı

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, ABD ile İran arasında Irak topraklarında yaşanan gerginliğe ilişkin, "Irak'taki şiddet dalgası, tekrar kontrolden çıkmadan durdurulmalı." dedi.

Devamını Oku

Salahaddin'de DEAŞ Saldırısı: 2 Şehit, 5 Yaralı

Salahaddin'de DEAŞ Saldırısı: 2 Şehit, 5 Yaralı

Terör örgütü DEAŞ'ın Irak'ın Salahaddin vilayetinde düzenlediği saldırıda 2 asker şehit oldu, 5 asker yaralandı.

Devamını Oku

Sadr’dan "ABD karşıtı Milyonluk Gösteri" Çağrısı

Sadr’dan "ABD karşıtı Milyonluk Gösteri" Çağrısı

Sadr Hareketi lideri Mukteda es-Sadr, ABD’nin ülkedeki varlığına karşı milyonluk gösteri çağrısı yaptı.

Devamını Oku

Kerkük'te Eylem Hazırlığındaki DEAŞ'lı 2 Terörist Yakalandı

Kerkük'te Eylem Hazırlığındaki DEAŞ'lı 2 Terörist Yakalandı

Kerkük kentinde emniyet güçleri tarafından bir eve düzenlenen baskında DEAŞ'lı 2 terörist gözaltına alındı.

Devamını Oku

streaminga

Yayın Akışı

19 Ocak Pazar 2020

 01:15 Sohbet : Gündem -T
02:10 Sohbet : Turan Eller - T
03:00 Türkmence Klipler
04:00 Türk Sinaması : Sev Kardeşim - T
06:30 Kainatın Dilinde Ve İlahiler
07:00 Kuran-ı Kerim
08:00 Esma-ül Hüsna Ve İlahiler
08:30 Lahuti
09:00 Eğitim : Kur'an Öğreniyorum
09:30 Çizgi Filim : Pokimon 3
10:30 Sohbet : Dünyayla Gün Başlıyor
12:00 Türkmeneli Tv Arşivi
12:30 Gün Ortası Haberleri
13:00 Sağlık : Önce Sağlık -T
14:00 Unutulmayan Sesler
15:30 Haberler
16:00 Türkmence Klipler
17:00 Sohbet : Halkla Baş Başa -T
18:00 Selam Türkmeneli - T
18:40 Dizi : Ali Dursun -T
19:30 ANA HABER BÜLTENİ
20:45 Dizi : Aman Emmoğlu
22:30 Çocuk : Haydi Çocuklar Oynayalım -T
00:00 Gece Haberleri

  • Pazar
akbank bor sorgulama finansbank bor sorgulama tebbank bor sorgulama halkbank bor sorgulama ibank bor sorgulama