kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Perşembe, 06 Aralık 2018 10:44

‘Uluslararası Camia Türkiye Örneğini Takip Etmeli’

İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott, mülteciler konusunda tüm uluslararası camianın Türkiye örneğini takip etmesi gerektiğini söyledi.

İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Chilcott, "Savaş nedeniyle ülkelerinden çıkmak zorunda kalan mültecilerin, zaten gerçekten yeteri kadar acı çektiğini de düşünürsek, tüm uluslararası camianın Türkiye örneğini takip etmesi gerekiyor." dedi.

Türkiye gibi dost ülkelere, özellikle de anayasaya tamamen aykırı korkunç bir darbe girişimiyle karşı karşıya kalmış ülkelere ellerinden geldiği kadar, suçluların adalet önüne çıkarılması için yardım ve destek vermekte kararlı olduklarını söyledi.

"Ortak çalışmalar yürütmeye devam edeceğiz"

FETÖ firarisi Hamdi Akın İpek’in iade süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Chilcott, “Yargı süreci çok yeni tamamlandığı için çok ayrıntılarına girmek istemiyorum ama bu konuyla ilgili Türkiye'deki yetkililerle birlikte ortak çalışmalar yürütmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

"İnsanı sinirlendiren ve huzursuz eden bir görüntü"

İngiltere’de Suriyeli çocuğun darp edilmesi konusunda Chilcott, bunun son derece rahatsızlık, endişe verici bir görüntü olduğunu belirterek, “İnsanı sinirlendiren ve huzursuz eden bir görüntü. Bu son derece rahatsızlık, endişe verici bir görüntü. İnsanı sinirlendiren ve huzursuz eden bir görüntüydü. Bu yaşananlar muhakkak kabul edilemez korkunç bir olay.” dedi.

Okunma 441 defa