kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Pazartesi, 15 Temmuz 2019 10:51

15 Temmuz Darbe Girişiminin 3. Yılı

Tam 3 yıl önce Türkiye FETÖ mesubu bir grup askerin darbe girişimiyle karşı karşıya kaldı. O hain darbe girişimde Türk Milleti tek yürek oldu vatanı için sokaklara çıktı. İstanbul’da ve Ankara’da en kritik noktalar ateş altındaydı. Darbecilere direnen halk o gece çok şehit verdi. Ama demokrasi, silahlı ellere teslim edilmedi.

Türkiye, 15 Temmuz 2016 akşamı 12 Eylül 1980 darbesinden 36 yıl sonra ilk defa bir askeri darbe denemesine sahne oldu.
Türk Silahlı Kuvvetleri içinde yuvalanan Fetullahçı Terör Örgütü mensubu bir grup asker tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi, İstanbul'da Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün kapatılmasıyla ilk sinyali verildi.

Ankara ve Diyarbakır’dan F-16’lar havalandı, darbeye katılmayı kabul etmeyen komutanlar rehin alındı. Darbeciler kendilerinden olmayan herkese kin kusuyorlardı. En sıcak gecede yurdun tamamında çatışma ve direniş vardı.

O karanlık gece de her yaştan, her meslekten vatansever, istiklali, istikbali ve bayrağı için Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla sokağa çıktı ve bir an bile tereddüt etmeden vatanını korumak için darbecilere karşı mücadele etti. Kadın, erkek, genç, yaşlı, o gece tek yürek oldu.

Türkiye’nin kalbi olan Ankara’da en kritik noktalar hedef alındı. Genelkurmay Başkanlığı, Milli İstihbarat Teşkilatı ve Ankara Emniyeti hem havadan hem de karadan ateş altındaydı.

Darbecilerin hedeflerinden biri de Türkiye Büyük Millet Meclisiydi... Milletvekilleri genel kuruldayken meclisi hedef aldılar.Milli iradenin kalbi o gece ağır yara aldı ama dimdik ayakta kaldı.

Meclise o gece dört bomba atıldı. O gün Genel Kurul da partiler ve renkler yoktu. Milli iradeye sahip çıkmak için kurallar temayüller aşıldı.

Günün aydınlanmasıyla darbecilerin hedefi bu kez Cumhurbaşkanlığı Külliyesi oldu. İşte bu noktaya ve otoparka 2 bomba atılarak 15 kişi şehit edildi. 7 kişi ise yaralandı.

Yaşanan darbe girişiminde 250 vatan evladı şehit düştü, iki bin 703 kişi gazi oldu. Binlerce kişi sokaklarda demokrasi için direndi.
16 Temmuz sabahı düzenlenen operasyonlar sonucu darbe girişimi bastırıldı. Seçimle gelen silahla gitmez denildi.
Türkiye ikinci bir darbe girişimine karşı bir ay boyunca sokaklarda demokrasi nöbeti tuttu.

Okunma 204 defa