kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Cumartesi, 03 Mart 2018 10:24

Parlamento 2018 Bütçe Tasarısında 12 Maddeyi Kabul Etti

Parlamento 2018 Bütçe Tasarısında 12 Maddeyi Kabul EttiParlamento'da 2018 bütçesinin oylama oturumundan birkaç saat sonra Başbakan, Cumhurbaşkanı ve Parlamento Başkanı 2018 yılı bütçe tasarısını görüşmek için ve siyasi kitlelerin arasında bulunan  bütçe sorunlarını çözmek için toplandı.

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Fuad Masum, Başbakan Haydar El İbadi ve Parlamento Başkanı Selim El Cuburi, başkent Bağdat'ta El Selam sarayında görüştükleri bildirildi. Görüşmeye, Parlamento'nun Mali Komisyonu Başkanı ve üyeleri katıldı. Görüşmede, siyasi kitlelerin arasında bulunan  bütçe sorunlarının çözülmesi masaya yatırıldı.

Başbakan Haydar El İbadi'nin Basın Ofisi, 2018 yılı bütçesinin ertelenmesi Irak halkının ve ülkenin genel çıkarlarına zarar vereceğini ve bakanlıkların çalışmalarının bozulmasına sebeb olacağı konusunda uyarıda bulundu.  
Açıklamada, bütçe tasarısının onaylanmasının bozulmasına çalışan bazı kitlelerin oturumları devamlı bir şekilde boykot etmeleri eleştirildi.

Parlamento, 180 Milletvekili'nin katılımıyla devam eden Oturumda 12 maddeyi onayladı.

Okunma 635 defa