kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Pazar, 04 Mart 2018 10:49

Irak’ta Şubat Ayı Bilançosu: 91 Kişi Şehit Oldu, 208 Kişi de Yaralandı

Irak’ta Şubat Ayı Bilançosu: 91 Kişi Şehit Oldu, 208 Kişi de YaralandıGeçen Şubat ayında Ülkede meydana gelen şiddet olayları ve silahlı çatışmalar sonucu ile ilgili Birleşmiş Milletler Irak’a Yardım Misyonu (UNAMI)’den açıklama geldi.

UNAMI açıklamasında, Irak'ta geçen Şubat ayında yaşanan çatışmalar ve şiddet olayları sebebiyle 299 kişinin şehit olduğu ve yaralandığını duyurdu.    
Birleşmiş Milletler Irak Yardım Misyonu’nun açıkmalasına göre, bulunduğumuz 2018 yılının Şubat ayında yaşanan şiddet olaylarında 91 kişi şehit oldu ve 208 kişide yaralandı.

Birleşmiş Milletler Irak Yardım Misyonu (UNAMI) tarafından hazırlanan raporda,bu rakamların savaşı dışı görevlerde sivil, polisler,sivil savunma ve itfaiyeciler olduğu kaydedildi.
olaylarda şehit düşenler arasında 86 sivil,yaralananlar arasında da 202 kişi olduğu belirtilen raporda,Bağdat’ın en çok zarar gördüğü bölgeler arasında yer aldığı kaydedildi.

Raporda,Bağdat’ta meydana gelen şiddet olaylarında,49 sivilin şehit olduğunu ve 146 kişininde yaralandığı belirtilirken enbar’da 14 kişi şehit oldu,37 kişide yaralandığı bildirildi.

Raporda ayrıca,Diyale’de şehit olan sivil sayısının 12 kişi olduğunu ve 22 kişininde yaralandığı ifade edildi.

Okunma 609 defa