kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Pazartesi, 05 Mart 2018 15:14

Iraklı Gazeteciler Sendikası Diyale Bürosu Gösteri Düzenledi

Iraklı Gazeteciler Sendikası Diyale Bürosu Gösteri DüzenlediDiyale'de gazetecilere yönelik baskılar ve tehditler devam ediyor. Iraklı Gazeteciler Sendikası Diyale Bürosu televizyon kanallarının muhabirlerinin şehirdeki kamu kuruluşlarındaki yolsuzlukları günyüzüne çıkarmaları nedeniyle yetkililer tarafından tehdit edildiklerini belirtti. Bu kapsamda sendika bugün şehirde gösteri düzenledi.

Diyale Valiliği önünde toplanan çok sayıda gazeteci ellerinde (İfade ve bilgi özgürlüğü Anayasa ve yasalar tarafından garanti edilen bir haktır) (Gazetecilerin Çalınmış arazilerinin Geri Dönmesini Talep Ediyoruz) pankartlarını taşıdılar. Göstericiler aynı zamanda gazetecilerin hak ve hukuklarının verilmesi için sloganlar attı.

Iraklı Gazeteciler Sendikası Diyale Bürosu Sorumlusu Sacit El Mehdavi düzenlenen gösteride gazetcilerin haklarının verilmesini talep ettiklerini dile getirdi.

Diyale'deki bir gazeteci kendisininde tehdit edildiğini belirterek ölümle tehdit bile edildiklerini söyledi. Gazeteci kendilerini tehdit eden kişilerin hükümette yetkili olduklarını ve yolsuzluk yapan kişiler lduğunu söyledi.

Diyale'deki bir başka gazeteci ise ellerinden alınan hakların geri verilmesini isteyedi.

Okunma 573 defa