kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Perşembe, 22 Mart 2018 10:50

Bağdat'taki Türkmen Kardeşlik Ocağı'nda Nevruz Bayramı Kutlandı

Bağdat'taki Türkmen Kardeşlik Ocağı'nda Nevruz Bayramı KutlandıBağdat'taki Türkmen Kardeşlik Ocağı'nda Nevruz Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlandı. Türkmen yöresel türkülerinin seslendirildiği etkinlikte, folklor ve halay gösterisi de düzenlendi.

Etkinliğe Bağdat'ta bulunan Dışişleri Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız, Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, Irak Türkmen Cephesi (ITC) Başkanı Erşet Salihi ve Bağdat'ta yaşayan çok sayıda Türkmen aile katıldı.

Büyükelçi Yıldız ve eşi Nesrin Yıldız, etkinlik alanındaki Türkmen vatandaşlarla halay gösterisine eşlik etti.

Etkinlik sırasında Türk Hava Yolları sponsorluğunda uçak bileti ve Büyükelçi Yıldız'ın hediyesini içeren kura çekilişi yapıldı.

Tören alanından ayrılmadan önce konuşan Bakan Yardımcısı Yıldız, Türkmenlerin Nevruz Bayramını kutlayarak, hayatlarında başarılar diledi.

ITC Başkanı Salihi, Yıldız’ın Musul Başkonsolosluğu döneminde Türkmenlere olan katkısından övgüyle bahsederek, "Türkiye Cumhuriyeti devleti her zaman Türkmenlerin yanında olmuştur. Bu da bizim için büyük bir onurdur." dedi.

Irak'ta Mayıs ayında yapılması beklenen seçimlerin Türkmenler açısından önemine değinen Salihi, Türkmenlerin seçime katılım gösterip temsil kabiliyeti gördükleri adayları seçme özgürlüğüne sahip olduğunu söyledi.

Okunma 853 defa