kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Cumartesi, 14 Temmuz 2018 14:28

Elle Sayım İşlemi

12 Mayıs'ta yapılan Parlamento seçimlerindeki oyların elle sayım işlemi devam ederken eleştiriler de gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda Kürt Değişim Hareketi de, seçim sandıklarındaki oyların elle sayım işlemi hakkında açıklama yaptı.

Değişim Hareketi eski milletvekili Hoşyar Abdullah, oyların bir bölümünün elle sayılması işleminin hile yapılan Parlamento seçimlerine meşuiyet vereceğini kaydetti. Süleymaniye'de sonuçları örtüşmeyen sandıkların kırıldığını veya yakıldığını belirten Abdullah, bu nedenle gerçeklerin ortaya çıkmadığını söyledi.

Süleymaniye'de elektronik sayım sonuçları ile elle sayım sonuçları örtüşmeyen yaklaşık yüz sandık olduğunu ifade eden Abdullah, ancak bu sandıkların kırıldığını ve bu nedenle sandıkların geçersiz sayıldığını bildirdi. Süleymaniye'nin KYB'nin, Erbil'in ise KDP'nin kontrolü altında olduğunu hatırlatan Abdullah, bu iki partinin otorite, para ve silahı elinde bulundurduğunu belirtti.

Okunma 482 defa