kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Salı, 24 Temmuz 2018 20:29

Human Rights Kinama

Human Rights Watch Örgütü, basra ilinde ve güneydeki illerde düzenlenen gösterilerde, güvenlik güçleri'nin göstericilere karşı güç kullanması ve ateş açmasını kınadı. Örgüt aynı zamanda  göstericileri tutuklama ve göz korkutma yollarıyla gösterilere çıkmamaları yönünden korkutmalarını şiddetle kınadığını dile getirdi.

örgüt yayınladığı raporda ıraklı güvenlik güçlerinin göstericilere karşı ölümcül, aşırı ve kabul edilemez  güç kullandığını dile getirdi. Raporda ayrıca aralarında çocuklarında bulunduğu onlarca göstericinin ateş açılması sonucu öldüğünü yada yaralandığını aktardı.

Örgüt, Irak güvenlik güçlerinin Birleşmiş Milletlerin temel ilkelerini sıkı bir şekilde yerine getirme yasasının uygulanması gerektiğine vurgu yaptı.

Human Rights Watch Örgütü Orta Doğu direktörü Sarah Leah Whitson yaptığı açıklamada ırak hükümeti'nin basra ve güney illerinde yaşanan gösterilerde güç kullananlar ile ilgili acil olarak şeffaf bir soruşturma açması gerektiğini belirtti. Whitson internete yönelik getirilen yasaklar ile ilgili ise ırak'In güneyinde internetin bloke edilmesinin sivillerin doğal hakkı olan  bilgi alışverişi ellerinden almanın kabul edilemez olduğunu hükümetin bütün bloke edilen internetlerin  tüm kısıtlamaların açılması gerektiğini ifade etti.

Okunma 406 defa