kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Perşembe, 26 Temmuz 2018 13:25

Koalisyon Güçleri Irak

Terör örgütü deaş ile mücadele için Irak ve koalisyon güçleri arasındaki işbirliği kapsamında koalisyon güçleri yaptığı açıklamada terör örgütü deaş'ın ırak topraklarında tamamen arındırılmasında sonra da ırak'ta kalacaklarını duyurdu. Koalisyon güçleri, terör örgütü deaş'ın yeniden geri dönüş yapmasını engellemek için  ırak'lı güçler ile işbirliği içerisinde olacaklarını belirtti.

Koalisyon güçleri sivil operasyonlar komutanı General Frederic Parizo yaptığı açıklamasında terör örgütü deaş'ın ırak'ta fırat vadisi ve elbu kamal bölgeleri arasında 30 km uzuluğunda ve 10 km genişliğinde bir alanı kontrol ettiklerini belirterek sayılarının bir kaç yüz olduğunu dile getirdi.

General önümüzdeki haftalarda ise bu teröristleri yenmeyi umut ettikleri dile getirdi. General suriye ve ırak'ta terör örgütü deaş'ın tamamen yenilmese bile güçlerinin olduğu yerde kalacağını ve terör örgütlerinin yeniden dönmesini engelleyeceğini ifade etti. Koalisyon güçleri sivil operasyonlar komutanı General Frederic Parizo ırak'lı güçler ile işbirliği içerisnde bu gibi terör örgütlerinin yeninden geri dönemeyeceklerinden emin olmak istediklerini söyledi.

Okunma 569 defa