kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Perşembe, 06 Aralık 2018 09:44

İbadi: Irak’ta Yeni Hükümet Bazı Siyasi Kitleler Arasında Yapılan Anlaşmalarla Kuruldu

Başbakan Adil Abdülmehdi'nin kabinesi üzerinde yaşanan siyasi anlaşmazlıklar devam ediyor. el nasır itilafı başkanı ve eski başbakan haydar el ibadi kurulan yeni hükümetin belirli bazı siyasi kitleler arasında yapılan anlaşmaların ışında kurulduğunu dile getirdi. İbadi El Nasır İtilafının anlaşmanın bir parçası olmadığını da sözlerine ekledi.

İbadi yaptığı açıklamasında hükümetin kurulması için yapılan anlaşmaya imza atmadığını belirterek bunun hükümete karşı oldukları anlama gelmediğini de söyledi. İbadi açıklamasının devamında El Fetih ve Sairun Koalisyonlarının bakanlık haklarından vazgeçtiklerini söylediklerini fakat gerçekte ise en önemli bakanlıkları aldıklarını ifade etti.

Kurulan hükümet hakkındaki görüşlerini de belirten İbadi, Kurulan hükümetin siyasi partiler arasında bölünmesi hükümeti ise diğer etnik grupların hakları nerde diye sordu. İbadi hükümetin siyasi partiler arasında bölünmesi hükümeti değilse Herkes için bakanların seçiminde aynı denge uygulanmalıdır diye sözlerine ekledi.

İbadi açıklamasının devamında bazı bakanlıkların sınır dışındaki taraflarca aday gösterildiğini belirtti. İbadi ayrıca Ata Hareketi Başkanı Falıh El Feyyaz'ın ise İçişleri Bakanlığı için gereken şartlara uymadığını da söyledi.

Okunma 408 defa