kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Pazartesi, 11 Şubat 2019 17:01

‘Federal Güçler ve Peşmergeler Ortak Operasyon Yapmaya Hazırlanıyor’

Ortak Operasyonlar Komutanlığı sözcüsü Albay Yahya Resul, federal güvenlik güçlerinin Kürt Peşmergeler koordinasyonu ile sözde ihtilaflı bölgelerde operasyonlar düzenlemeye hazırlandığını duyurdu.

Peşmergeler ile ortak merkezler kurulduğunu belirten Resul, ortak merkezlerin görevinin istihbarat paylaşımı, askeri harekatta koordinasyonu sağlamak ve aranmakta olanların yakalanmasını sağlamak olduğunu bildirdi.

Federal güvenlik güçleri ile Peşmergeler arasında 12 ila 20 kilometre arasında mesafe olduğunu ifade eden Resul, ''düşman buraları kullanmaya başladı'' dedi.

Öte yandan Savunma Bakanlığı ile Peşmerge Bakanlığı arasında varılan anlaşma uyarınca Peşmergeler'in Kifri ile Tuzhurmatu ilçeleri arasında yeniden görev yapmaya başladığı bildirildi. Açıklamayı Peşmerge komutanı Cemal Varani yaptı. Varani, bu bölgelerdeki askeri noktaları Savunma Bakanlığı ile Peşmerge Bakanlığı'ndan oluşan ortak komisyonların belirlediğini de kaydetti.

Okunma 148 defa