kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Salı, 12 Şubat 2019 09:57

Cumhurbaşkanı Salih ve Kerim Han Bağdat'ta Görüştü

Cumhurbaşkanı Barham Salih başkent Bağdat'ta Es Selam sarayında Birleşmiş Milletler Özel Müsteşarı ve Terör Örgütü Deaş'ın Uluslararası Suç Soruşturma Ekibi Başkanı Kerim Han ile görüştü.

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre birleşmiş milletlerin önemine değinildi. Görüşmede aynı zamanda birleşmiş milletlerin, Irak halkına terör örgütleri tarafından işlenen cinayet, zulüm ve esaret suçlarını belgelemek için ilgili Irak makamları ve sivil toplum örgütleriyle iletişiminin öneminede vurgu yapıldı.

Salih, terör örgütü Deaş'ın Iraklılara yönelik işlediği suçların belgelenmesinin önemine vurgu yaptı. Salih eylemleri gerçekleştirenler ise uluslararası mahkemelere çıkarılmasını istedi. Salih aynı zamanda Iraklı tüm kesimlerin terör örgütlerinin zulmünden acı çektiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Salih,uluslararası standartlara uygun, güvenilir ve kapsamlı soruşturmaların yapılması için ortak bir çaba ve ciddi bir işbirliğine olan ihtiyaca vurgu yaptı.

Öte yandan Birleşmiş Milletler Özel Müsteşarı ve Terör Örgütü Deaş'ın Uluslararası Suç Soruşturma Ekibi Başkanı Kerim Han, terör örgütü Deaş'ın işlediği suçları belgelemek amacıyla yaptıkları çalışmalar hakkında detaylı bilgi Verdi.

 

Okunma 277 defa