kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Salı, 19 Kasım 2019 14:47

2011 Sonrası Irak’ın Durumu Başkent Ankara’da Masaya Yatırıldı

Ortadoğu Araştırmaları Merkezi (ORSAM) ve Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi iş birliğinde "2011 Sonrası Irak" başlıklı uluslararası bir sempozyum düzenlendi.

Sempozyumda Irak'ta ekonomi, politika, güvenlik, kültür, sosyal dinamikler ve dış ilişkiler gibi konular ele alınırken, Irak'ın Türkiye, Körfez ülkeleri, ABD ve İran ile ilişkileri de değerlendirildi.

Sempozyum da konuşma yapan isimlerden biri de Türkiye Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran’dı. Kıran, Irak’ın toprak bütünlüğüne vurgu yaptığı konuşmasında Türkiye - Irak ilişkilerinde katedilen mesafeye dikkat çekti.

Masaya yatırılan konular arasında Irak'ta devam eden protesto gösterileri de vardı. Konuşmacılar protestolarla ilgili muhtemel senaryoları tartıştı.

3 gün sürecek sempozyuma dünyanın çeşitli üniversite ve araştırma merkezlerinden akademisyen ve uzmanların yanı sıra Türk ve Arap hükümetlerinden yetkili isimler de katıldı.

Okunma 303 defa