Pazartesi, 20 Eylül 2021 11:46

Irak İlk Kez Eski Başbakan Ve Cumhurbaşkanlarının Aday Olmadığı Bir Seçime Gidiyor

Irak'ta 2003 Sonrası Görev Yapan Eski Başbakan ve Cumhurbaşkanlarının 10 Ekim'de Gerçekleştirilecek Genel Seçimlerde Aday Olmaması Sebebiyle Siyasette Bir İlk Yaşanıyor.

Siyasi ve ekonomik kriz ile tıkanıklığın yıprattığı Irak, 10 Ekim'de yapılacak erken genel seçimlere hazırlanıyor. Ülkede daha önce görev yapan birçok başbakan ve cumhurbaşkanı ise bu seçim yarışından uzak duruyor.

ABD'nin 2003'teki işgali sonrası Irak'ın ilk Cumhurbaşkanı olan Şeyh Gazi Acil Yaver (2005-2006) görevi sona erdiği günden bu yana siyasetten uzak bir yaşam sürdürüyor. Celal Talabani'nin vefatından sonra Cumhurbaşkanlığı yapan ve görevi sona erince siyasi hayatını noktalayan Kürt siyasetçi Fuad Masum da yaşamını yurt dışında sürdürüyor.

Mevcut Cumhurbaşkanı Berhem Salih'in ise her ne kadar seçimlerde aday olamasa da ikinci dönem Cumhurbaşkanlığı görevini istediği biliniyor. Salih, bir süre önce Katar merkezli Al Jazeera televizyonuna verdiği mülakatta bu isteğini dile getirmişti.

Irak'ta eski başbakanlardan İyad Allavi de adaylıktan çekildiğini duyurdu. Şii olmasına rağmen Arap-Sünni- laik kesimin siyasi öncüsü konumundaki Allavi'nin hem yaşının ilerlemesi hem de aday gösterdiği kızı Sare Allavi'nin önünü açmak için adaylıktan çekildiği iddia ediliyor.

2015'te Cumhurbaşkanı Yardımcılığı görevi sonlandırılan Allavi'nin aktif siyasi hayatı da neredeyse son bulmuştu. Allavi, sadece Mecliste 21 sandalyesi bulunan Vataniye Grubuna başkanlık ediyordu.

Maliki'nin yeniden başbakanlık hayali

Irak'ta 2003 sonrası en uzun süreli (2006-2014) başbakanlık yapan Nuri Maliki de bu seçimlerde şahsen aday değil.

Eski Başbakan'ın çevresi, Kanun Devleti Koalisyonu adıyla seçime giren grubun başkanlığını yapan Maliki'nin yeni dönemde başbakanlık koltuğuna oturacağını öne sürüyor.

Maliki, yakın zamandaki bir röportajında "başbakanlık koltuğunun verilmesi halinde bunu reddetmeyeceğini" ifade etmişti. Ancak Maliki, hem sokağın hem de siyasi hasmı olan Mukteda es-Sadr'ın vetosundan endişe ediyor. Terör örgütü DEAŞ'ın 2014'te ülkenin üçte birini işgal etmesi sonrası sert eleştirilere maruz kalan Maliki, söz konusu işgale bir ölçüde izin vermekle suçlanıyor.

Eski başbakanlardan İbrahim Caferi ve Haydar el-İbadi de Allavi ve Maliki gibi seçimlerde aday değil. İngiltere'de yaşadığı bilinen Caferi 2014-2108 yıllarında İbadi hükümetinde Dışişleri Bakanlığı da yapmıştı.

2018 seçimlerinde aday olarak Meclise giren İbadi ise bu seçimde adaylığını koymayarak, Şii dini ve siyasi lider Ammar Hekim ile "Ulusal Devlet Güçleri" adlı koalisyona eş başkanlık yapmayı tercih etti.

Ekim 2019'daki gösterilerin ardından koltuğunu bırakmak zorunda kalan eski Başbakan Adil Abdulmehdi de bu seçimde adaylık yarışı içine girmedi. Abdulmehdi, Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı ve Petrol Bakanlığı da yapmıştı. Abdulmedi, sivil göstericilere karşı şiddet kullanılmasına izin verdiği yönündeki eleştirilerin odağında yer almayı sürdürüyor.

Mevcut Başbakan Mustafa el-Kazımi de seçimde ne aday oldu ne de bir parti ya da koalisyon kurarak bu yarışa katıldı.

Kazımi'nin bu kararının arkasında ikinci dönem başbakanlık isteği yattığı ifade ediliyor. Nitekim, ABD ve İran'ın yanı sıra Kazımi, bölge, Körfez ve Batı ülkeleri tarafından da desteklenen bir Başbakan konumunda bulunuyor ve bu durumun bir dönem daha görevi sürdürmesine yardımcı olacağını düşünüyor.

Aynı zamanda eski İstihbarat Servisi Başkanı olan Kazımi, Bağdat'ta İran ve Suudi Arabistan'ı masaya oturtan bir misyon da icra etti. İki zıt kutbu uzlaştırmaya çalışan Kazımi'nin bununla başbakanlık arzusuna erişeceği ihtimalleri üzerinde duruluyor.

Irak'ta, Başbakan, Cumhurbaşkanı ve Bakan olmak isteyenlerin milletvekili olma şartı bulunmuyor.

"Allavi siyasi mevta, Maliki ise yeni seçim yasasından korkuyor"

Iraklı siyasi analist Ali Mümtaz, ​​​​​​​AA muhabirine, eski başbakan ve cumhurbaşkanlarının 10 Ekim'de yapılacak seçimde aday olmamalarını değerlendirdi.

Mümtaz, şunları kaydetti:

"İyad Allavi, siyasi ve toplumsal olarak neredeyse iflas etmiş ve hiçbir taban desteği kalmamış bir siyasetçi. Allavi, yanındakileri bile kaybetmiş siyasi bir mevta durumunda. Allavi'nin son siyasi dönemi 2018 seçimleriydi. Sünni Araplar artık Muhammed Halbusi ve Hamis Hançer'in önderliğindeki yeni siyasi güçlerle yola devam edecek. Laik Sünni Araplar da Allavi'den uzaklaşmış görünüyor. Maliki ise kapalı liste olan eski seçim yasasına güvenerek aday olduğu bölgeden yanında onlarca kişiyi de Meclise taşıyordu. Şimdi ise bu yasa değişti ve seçimde aday olmak kendisi için risk anlamına geliyor. Kaldı ki tabanda da eski gücü ve desteği kalmadı. Başbakan Kazımi ise seçimlerde aday olmayarak bir dönem daha başbakanlık yapmak istiyor."

"Eski liderler, başarısızlıklarını fonladıkları yeni kişilerle örtmeye çalışıyor"

Iraklı bir diğer analist Raad Haşim ise geleneksel siyasi liderlerin seçimde doğrudan aday olmama nedenlerini şöyle açıkladı:

"Eski liderler bu sefer birtakım yeni yüzleri öne sürerek seçime katılmayı tercih etti. Ekim gösterileri de yeniden aday olmamalarında önemli bir faktör. Bunlar, siyaseti bilfiil içinde olmadan uzaktan yönetme arzusu ve düşüncesindeler. Geçmişteki makam ve koltukların kendilerine 'büyük ve deneyimli siyasetçi' havası kazandırdığını düşünüyorlar ve Meclis seçimlerinde aday olmak artık kendilerine küçük geliyor."

Bu liderleri 2003 sonrası "ilk siyasi nesil" olarak nitelendiren Haşim, söz konusu liderlerin seçimde aday gösterdikleri isimleri maddi olarak kendilerine bağladığını ve bu isimlerin yeni dönemde onların talimatlarını yerine getireceğini söyledi.

Maliki'nin başbakanlığı sırasında atanan ve halen görevlerde bulunan askeri ve güvenlik komutanlarının kendisine oy verme eğiliminde olduğuna işaret edem Haşim, "Bu kişiler, aynı zamanda elde ettikleri büyük servetleri seçimde halkın oyunu almak için kullanıyor. Bu da Irak siyasetindeki ruminasyonun süreceği anlamına geliyor. Bu sistem yeni genç yüzlerin siyasete girmesini engelliyor. Eski liderler, yönetimdeyken imza attıkları acziyet ve başarısızlıkları kendilerinin fonlayarak sahaya sürdüğü yeni kişilerle örtmeye çalışıyor. Geleneksel siyasi liderlerin bazı dış ülkelerden de destekçileri var." değerlendirmesinde bulundu.

"Kazımi, İran ve ABD'yi razı ederse emeline ulaşabilir"

Mevcut Başbakan Kazımi için ayrı bir parantez açılması gerektiği kanaatini savunan Haşimi, şunları söyledi:

"Kazımi, ilk nesil siyasetçilerden değil ve ikinci dönem başbakanlığı için çabalıyor. Kazımi; Sadr ve Hekim'in önderlik ettiği siyasi kanattan destek görüyor ve İran ile ABD'yi razı edebilirse bu emeline ulaşabilir. Kazımi, bunun için ABD ve İran'a ziyaretler gerçekleştirerek arka kapı diplomasisi yürüttü ve yürütüyor."

Okunma 36 defa Son Düzenlenme Pazartesi, 20 Eylül 2021 12:20

Diğer Haberler

Irak Eğitim Bakanlığı'ndan Eğitimcilere Aşı Olsun Çağrısı

Irak Eğitim Bakanlığı'ndan Eğitimcilere Aşı Olsun Çağrısı

Eğitim Bakanlığı, 2021-2022 Yeni Eğitim Ve Öğretim Yılının Başlamasına Hazırlık Olarak, Eğitimcileri Coronavırüs Aşısı Olmaya Çağırdı.

Devamını Oku

Büyükelçi Güney: "Musul'un Mutlak Surette Daha Refaha, İstikrara Ve Huzura …

Büyükelçi Güney: "Musul'un Mutlak Surette Daha Refaha, İstikrara Ve Huzura Kavuşmasını Hedefliyoruz"

Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Ali Rıza Güney, Irak'ın Musul Kentini ve Türkmenlerin Yoğunlukta Yaşadığı Telafer İlçesini Ziyaret Etti.

Devamını Oku

Bağdat'ın Köhne Sokakları Gönüllü Gençlerin Renkli Çizimleriyle Canlanıyor

Bağdat'ın Köhne Sokakları Gönüllü Gençlerin Renkli Çizimleriyle Canlanıyor

Başkent Bağdat’ta Bir Grup Gönüllü Genç, Şiddet Yorgunu Kadim Şehrin Bakıma Muhtaç Sokaklarıyla Evlerin Duvarlarına Yaptıkları Renkli Çizimlerle Halka Umut Vermeye Çalışıyor.

Devamını Oku

Siyasi Gruplardan Cumhurbaşkanı Salih'e 'Seçim Sonuçlarına Yönelik Krize Müdahal…

Siyasi Gruplardan Cumhurbaşkanı Salih'e 'Seçim Sonuçlarına Yönelik Krize Müdahale' Çağrısı

Siyasi Gruplar, Cumhurbaşkanı Berhem Salih'ten, Şaibeli Olduğu İddia Edilen Seçim Sonuçlarına Yönelik Protestolar Daha Tehlikeli Hale Gelmeden Duruma Müdahale Etmesini İstedi.

Devamını Oku

Seçimin Galibi Sadr Hareketi: Hükümet Kurma Konusunda Dış Müdahaleye Müsaade Etm…

Seçimin Galibi Sadr Hareketi: Hükümet Kurma Konusunda Dış Müdahaleye Müsaade Etmeyeceğiz

Genel Seçimden Birinci Çıkan Sadr Hareketi Lideri Mukteda Es-Sadr, Hükümet Kurma Konusunda Dış Müdahaleye İzin Vermeyeceklerini Belirtti.

Devamını Oku

Mehmetçik, Karabağ'daki Mayınlı Arazilerin Temizliği İçin Azerbaycan'a Desteğini…

Mehmetçik, Karabağ'daki Mayınlı Arazilerin Temizliği İçin Azerbaycan'a Desteğini Sürdürüyor

Türk Silahlı Kuvvetleri Özel Mayın Arama Temizleme (ÖMAT) Timleri, Ermeni İşgalinden Kurtarılan Bölgelerin Mayınlardan Temizlenmesi Çalışmalarında Azerbaycan'a Desteğini Sürdürüyor.

Devamını Oku

''Ulusal Elektrik Sistemine 50 Bin Megavat Enerji Eklenecek"

''Ulusal Elektrik Sistemine 50 Bin Megavat Enerji Eklenecek"

Irak Hükümeti Çok Önemli Bir Duyuruda Bulundu. Enerji Üretimi 5 Yıl İçerisinde 80 Bin Megavata Çıkacak. 2019 Gösterilerinde Protestocuların En Net ve En Keskin Talebi Elektrik Kesintilerinin Çözülmesiydi.

Devamını Oku

''Seçim Sonuçları Denetlemelerin Ardından İnternet Sitesinden Duyurulacak"

''Seçim Sonuçları Denetlemelerin Ardından İnternet Sitesinden Duyurulacak"

Bağımsız Yüksek Seçim Komiserliği, İtirazların Sonuçlarının Denetimlerin Tamamlanmasının Ardından Sonuçların Önümüzdeki Günlerde İnternet Sitesinde Paylaşılacağını Duyurdu. 

Devamını Oku

Nuri El Maliki, Ulusal Güvenlik Müsteşarı Kasım El Araci ile Görüştü

Nuri El Maliki, Ulusal Güvenlik Müsteşarı Kasım El Araci ile Görüştü

Kanun Devleti Koalisyonu Lideri Nuri El Maliki, Ulusal Güvenlik Müsteşarı Kasım El Araci ile Görüştü.

Devamını Oku

Irak Genel Seçimlerinde "UNAMI" Tehdit Aldı

Irak Genel Seçimlerinde "UNAMI" Tehdit Aldı

BM Güvenlik Konseyi, 10 Ekim'de Yapılan Irak Genel Seçimlerde, Birleşmiş Milletler Irak Yardım Misyonu " UNMAI'NIN" Aldığı Şiddet Tehditlerinden "Üzüntü Duyduğunu" Bildirdi.

Devamını Oku

Sağlık Bakanlığı: 1064 Kişiye Coronavirüs Tanısı Konuldu

Sağlık Bakanlığı: 1064 Kişiye Coronavirüs Tanısı Konuldu

Sağlık Bakanlığından Yapılan Açıklamaya Göre Son 24 Saatte Coronavirüs Vaka Sayılarında Artış Yaşandı.

Devamını Oku

Ulusal Güvenlik Teşkilatı Başkanı Abdülgani El Esedi Kerkük'ü Ziyaret Etti

Ulusal Güvenlik Teşkilatı Başkanı Abdülgani El Esedi Kerkük'ü Ziyaret Etti

Ulusal Güvenlik Teşkilatı Başkanı Abdülgani El Esedi Kerkük'ü ziyaret etti. Ziyarette güvenlik komutanları ve yetkililer ile görüştü.

Devamını Oku

Eğitim Bakanlığı'ndan Öğretmenlere Çağrı: ''Okullar Açılmadan Önce Covid-19 Aşın…

Eğitim Bakanlığı'ndan Öğretmenlere Çağrı: ''Okullar Açılmadan Önce Covid-19 Aşınızı Olun''

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılına Sayılı Günler Kala Eğitim Bakanlığı'ndan Öğretmenlere Çağrı Geldi.

Devamını Oku

BM Güvenlik Konseyi, Irak'taki Seçimlerin ''Sorunsuz'' Geçmesini Memnuniyetle Ka…

BM Güvenlik Konseyi, Irak'taki Seçimlerin ''Sorunsuz'' Geçmesini Memnuniyetle Karşıladı

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), Irak'ta Seçimlerin ''Sorunsuz'' Yapılmasını Memnuniyetle Karşıladı.

Devamını Oku

MİT'ten Kerkük'te Nokta Operasyon: PKK'nın Sözde Yöneticisi Etkisiz Hale Getiril…

MİT'ten Kerkük'te Nokta Operasyon: PKK'nın Sözde Yöneticisi Etkisiz Hale Getirildi

MİT'in Irak'ın Kerkük Kırsalında Düzenlediği Operasyonda Terör Örgütü PKK/KCK'nın Sözde Yöneticilerinden Taybet Bilen, Beraberindeki 2 Teröristle Etkisiz Hale Getirildi.

Devamını Oku

İlhanlı Tekkesi Saldırısının 5. Yıl Dönümünde ITC Bildiri Yayınladı

İlhanlı Tekkesi Saldırısının 5. Yıl Dönümünde ITC Bildiri Yayınladı

Kerkük'e Bağlı Tavuk İlçesindeki İlhanlı Tekkesine Düzenlenen Saldırının 5. Yıl Dönümünde Irak Türkmen Cephesi Bildiri Yayınladı.

Devamını Oku

BYSK: Sandıkların Tümünün Elle Sayılması Mümkün Değil

BYSK: Sandıkların Tümünün Elle Sayılması Mümkün Değil

Bağımsız Seçim Yüksek Komiserliği Tüm Sandıkların Yeniden Elle Sayılmasının Mümkün Olmadığını Duyurdu.

Devamını Oku

Şehadetinin 5. Yılında Türkmen Medya Şehidi Ahmet Haceroğlu Mezarı Başında Anıld…

Şehadetinin 5. Yılında Türkmen Medya Şehidi Ahmet Haceroğlu Mezarı Başında Anıldı

Türkmen Medya Şehidi Ahmet Haceroğlu Şehadetinin 5. Yılında Mezarı Başında Anıldı. Anma Töreni Türkmeneli Televizyonu Tarafından Düzenlendi.

Devamını Oku

Irak, Suriye Sınırına 650 Kilometre Güvenlik Bariyeri Kurduğunu Duyurdu

Irak, Suriye Sınırına 650 Kilometre Güvenlik Bariyeri Kurduğunu Duyurdu

Irak Ordusu, Ülkeye Teröristlerin Sızmasını Önlemek İçin Suriye Sınırına Dikenli Teller Ve Gözetleme Kulelerinden Oluşan 650 Kilometrelik Güvenlik Bariyeri Kurulduğunu Açıkladı.

Devamını Oku

Musul- Telafer Türkmen Ayan Ve Aydınlar Meclisi Ankara’da Mevlid-i Şerif Düzenle…

Musul- Telafer Türkmen Ayan Ve Aydınlar Meclisi Ankara’da Mevlid-i Şerif Düzenlendi

Musul- Telafer Türkmen Ayan ve Aydınlar Meclisi Ankara’da Mevlid-İ Şerif Düzenlendi.

Devamını Oku

Kerkük’te 1863 Yılında İnşa Edilen Osmanlı Kışlası Yıkılma Tehlikesiyle Karşı Ka…

Kerkük’te 1863 Yılında İnşa Edilen Osmanlı Kışlası Yıkılma Tehlikesiyle Karşı Karşıya

Kerkük'te Osmanlı Kışlası Kaderine Terk Edilmiş.1863 Yılında Osmanlı Sultanı Abdülaziz Han Döneminde İnşa Edilen Kışla, Yıkılma Tehlikesiyle Karşı Karşıya Bulunuyor.

Devamını Oku

Kerkük’te Otizm Rehabilitasyon Merkezi Açıldı

Kerkük’te Otizm Rehabilitasyon Merkezi Açıldı

Kerkük Çocuk Hastanesinde Halkın Bağışyla Yapılan Otizm Rehabilitasyon Merkezi Açıldı.

Devamını Oku

Sağlık Bakanlığı Covid-19 Önlemlerini Açıkladı

Sağlık Bakanlığı Covid-19 Önlemlerini Açıkladı

Sağlık Bakanlığı İle Eğitim Bakanlığı Koordineli Olarak Okullarda Alınacak Önlemleri Açıkladı.

Devamını Oku

Başbakan Kazımi: Yabancı Misyonları Koruyacağız

Başbakan Kazımi: Yabancı Misyonları Koruyacağız

Başbakan Mustafa El Kazımi Ulusal Güvenlik Konseyi Toplantısına Başkanlık Etti.

Devamını Oku

Hükümet IKBY'ye Günlük 1 Milyon Litre Benzin Sağlayacak

Hükümet IKBY'ye Günlük 1 Milyon Litre Benzin Sağlayacak

Ülkenin Bazı İllerinde Benzin Krizi Var. Hükümet Krizin Yaşandığı İlleri Es Geçti. Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi'ne Günlük 1 Milyon Litre Benzin Sağlayacak.

Devamını Oku

Musul'a Bağlı Telafer İlçesindeki Bazı Bölgelerde Su Kıtlığı Yaşanıyor

Musul'a Bağlı Telafer İlçesindeki Bazı Bölgelerde Su Kıtlığı Yaşanıyor

Geçen Yüzyılın Altmışlı Yıllarının Başında, Musul'a Bağlı Telafer İlçesinin Yedi Eski Mahallesine Düzenli Olarak Su Şebekesi Hatları Döşendi.

Devamını Oku

Ortak Operasyonlar Komutan Yardımcısı Abdülemir El Şemmeri Kerkük'ü Ziyaret Etti

Ortak Operasyonlar Komutan Yardımcısı Abdülemir El Şemmeri Kerkük'ü Ziyaret Etti

Kerkük Üst Düzey Askeri Bir Konuğa Ev Sahipliği Yaptı. Ortak Operasyonlar Komutan Yardımcısı Abdülemir El Şemmeri Kerkük'ü Ziyaret Etti.

Devamını Oku

Sağlık Bakanlığı'ndan Coronavirüs Salgını İle İlgili Yeni Bir Uyarı Daha Geldi

Sağlık Bakanlığı'ndan Coronavirüs Salgını İle İlgili Yeni Bir Uyarı Daha Geldi

Sağlık Bakanlığı Coronavirüs’ün 4. Dalgası Konusunda Uyarıda Bulundu. Bakanlık Bu Dalganın Irak'ta Bu Yılın Sonunda Veya Gelecek Yılın Başında Etkisini Gösterebileceğini Belirtti.

Devamını Oku

Birleşik Irak Türkmenleri Cephesi Kerkük’te Toplantı Düzenledi

Birleşik Irak Türkmenleri Cephesi Kerkük’te Toplantı Düzenledi

Birleşik Irak Türkmenleri Cephesi’ndeki Türkmen Siyasi Partileri Başkanları Kerkük’te Bir Toplantı Gerçekleştirdi.

Devamını Oku

Togo, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ziyaretine Hazır

Togo, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ziyaretine Hazır

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ziyaret Edeceği Togo'nun Başkenti Lome Caddelerine Erdoğan Ve Togo Cumhurbaşkanı Faure Gnassingbe'nin Fotoğraflarının Yer Aldığı Afişler Asıldı, Sokaklar Türk Bayraklarıyla Donatıldı.

Devamını Oku

Savaş Uçakları Kerkük'te DEAŞ Hedeflerini Vurdu

Savaş Uçakları Kerkük'te DEAŞ Hedeflerini Vurdu

Irak Savaş Uçakları Kerkük'ün Güneyinde Yer Alan Şay Vadisi'nde Terör Örgütü DEAŞ Hedeflerini Vurdu.

Devamını Oku

''Seçimin Kesin Sonuçları 20 Günde Açıklanacak"

''Seçimin Kesin Sonuçları 20 Günde Açıklanacak"

Bağımsız Yüksek Seçim Komiserliğinin Medya Ekibi Üyesi İmad Cemil Yaptığı Açıklamada, Genel Seçimler ile İlgili İtirazların Alınması, Değerlendirilmesi ve Sonuçların Açıklanmasının Arasındaki Sürenin 20 Gün Olacağını Doğruladı.

Devamını Oku

streaminga

Yayın Akışı

26 Ekim Salı 2021

01:00 Ölümsüz Yiğitler -T
02:00 Dizi : Seksenler
04:00 Kuran Mucizelerine Giriş
05:30 Belgesel
06:00 İlmihal
06:30 İlahiler
06:50 Kuran-ı Kerim
08:00 Sanatla Buluşmak  
08:30 SABAH HABERLERİ  
09:00 Sohbet:Işıklar Altında  -T
09:40 Cumhur Kerküklü İle 20 Dakika -T
10:00 Dizi : Seksenler
12:00 Unutulmayan Şarkılar
12:30 HABERLER
13:00 Türk Sineması: Aykut Enişte
15:00 Güncel
15:30 HABERLER
16:00 Belgesel :Konya
16:25 Klip Saati : Türkçe
17:25 Çizgi Film:  Grizzy and the Lemmings
17:50 Resim Dersi: Turkuaz  
18:30 Kanun Ve Toplum -T
19:30 ANA HABER BÜLTENİ  
20:45 Olaylara Bakış
21:30 Dizi : Mehmetçik Kut'ül Amare
00:00 GECE HABERLERİ

  • Salı
akbank bor sorgulama finansbank bor sorgulama tebbank bor sorgulama halkbank bor sorgulama ibank bor sorgulama