kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Cumartesi, 21 Nisan 2018 10:10

Salihi Kerkük’te Bazı Türkmen Okullarını Ziyaret Etti

Salihi Kerkük’te Bazı Türkmen Okullarını Ziyaret EttiKerkük türkmen cephesi'nin eğitime ve özelliklede türkmence eğitimine olan desteği kapsamında Kerkük'te 123 numaralı Kerkük Türkmen Cephesi listesi başkanı  ve listenin 1 numaralı adayı Erşet Reşat Salihi, kerkük'e bağlı tazehurmatu kasabasında goncagül kız lisesinde düzenlenen türkmenlerin Tarihini ve folklorunu anlatan sergide hazır bulundu. Salihi sergide, kerkük türkmen cephesi listesi 8 numaralı adayı hatice ali abbas türkmen ve diğer şahsiyetler ile birlikte sergilenen eşyaları inceledi.

Sergide türkmenler tarafından eski zamanlarda kullanılan tarihi eşyalar sergilendi. Sergi katuılımcıların büyük beğenisini topladı. Salihi yaptığı konuşmasında türkmen tarihini ve folklorunu korumakta sergilerin önemine değindi.

Kerkük'te 123 numaralı Kerkük Türkmen Cephesi listesi 8 numaralı adayı hatice ali abbas ise konuşmasında sergi hakkında bilgi verdi.

Salihi ardından musalla kız lisesi tarafından düzenlenen maratona katıldı.

salihi yaptığı konuşmasında genç ve öğreci sporculara her zaman destek olduklarını dile getirerek seçimlere katılmalarını ve 123 numaralı kerkük türkmen cephesi listesine oy vermeleri çağrısında bulundu. Ayrıca maratonun sonunda sporcular, öğrenciler ve öğrenci birliği yetkililerine düzenledi,kleri maraton nedeniyle plaketler ve takdirnameler verildi.

Öte yandan Kerkük'te 123 numaralı Kerkük Türkmen Cephesi listenin 1 numaralı adayı Erşet Reşat Salihi, türkmen telafer ilkokulu idaresi tarafından öğrencilerin mezuniyetlerinin yaklaşması nedeniyle düzenlenen kutlamada hazır bulundu. Kutlamada öğrenciler tarafından faaliyetler sergilendi.

ayrıca salihi konuşmasında türkmen milletine verilen nimetlerden birinin türkmence dili olduğunu vurguladı.

Okunma 310 defa