kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Çarşamba, 25 Nisan 2018 10:17

TİKA'dan Kerkük'e Ziyaret

TİKA'dan Kerkük'e ZiyaretDost ve komşu ülke Türkiye Cumhuriyeti tüm alanlarda Iraklılar'ın yanında durmaya devam ediyor. Bu kapsamda Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı'na bağlı Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı TİKA'dan bir heyet Kerkük'ü ziyaret etti. Ziyaretçi heyetin başında TİKA Bağdat Program Koordinatörü Cüneyt Esmer yer aldı.

Ziyaretçi heyet ilk olarak Türkmen Eğitim Merkezi'ni ziyaret etti. Türkmen Eğitim Merkezi müdürü Kahtan Vindavi ile bir araya gelen heyet, daha sonra Türkmence eğitim veren okulları ve anaokullarını ziyaret etti. Yapılan görüşmede ihtiyaçlar masaya yatırıldı.

TİKA heyeti ayrıca Kerkük Üniversitesi'ni de ziyaret ederek rektör Dr. Abbas Hasan Taki ile bir araya geldi. Heyet daha sonra Kerkük Üniversitesi Eğitim Fakültesi'ni ziyaret etti ve dekan Dr. Ferhad Aziz ile buluştu. Heyet ayrıca Eğitim Fakültesi Türkçe Bölümü'nü de ziyaret ederek bölüm başkanı Muhammet Ali Şerif ile bir araya geldi. Heyet Türkçe Bölümü'nü dolaşarak öğrencilerle bir araya geldi.

Türkmen Eğitim Merkezi müdürü Kahtan Vindavi, TİKA heyetinin Kerkük ziyareti hakkında konuştu.

Okunma 342 defa