kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Pazar, 10 Şubat 2019 09:39

Bektaşi Tekkesi Şeyhi Seyit Hamit Bektaşi Yaralandı

Kerkük’e bağlı Tazahurmatu nahiyesinde Bektaşi tekkesi Şeyh Seyit Hamit Bektaşi, akıl hastası olduğunu iddia eden bir vatandaş tarafından av tüfeği ile açılan ateş sonucu yaralandı.

Karın bölgesinden yaralanan Bektaşi, tedavi için şehir merkezinde Kerkük Hastanesine kaldırıldı.

Nahiyede kendisine özel bir tekkesi bulunan Şeyh Hamit Bektaşi, Türkmen Tazehurmatu nahiyesinin din adamlarının önde gelenlerinden biridir.Şeyh Bektaşi, Tazehurmatu nahiyesi ve Kerkük'te de halk arasında sevilen ve sayılan biridir.

Türkmeneli Televizyonu’na açıklamada bulunan Kerkük Sağlık Dairesi Müdürü Kerim Veli, Şeyh Bektaşi'nin hastaneye kaldırıldığında karın bölgesinden kurşunla isabet etmiş durumdaydı, yapılan müdahale ve ameliyat sonucu, daha iyi durumda olduğunu ve bir kaç güne kadar taburcu olacağını aktardı.

Türkmeneli Televizyonuna konuşan Irak Türkmen Cephesi Başkan yardımcısı Hasan Turan, Parlamentodaki Türkmen milletvekilleri Ahmet Haydar ve Haticee Ali , Şeyh Bektaşi’ye acil şifalar dilediler ve tedavisinde ciddi emek veren tüm sağlık kadrosu ve doktorlara teşekkür ettiler.

Kerkük Devlet Hastanesi Müdür yardımcısı Halit Nafi ve Ameliyatlar bölümü başkanı Ali Hasan Taki yaptıkları açıklamada,Şeyh Bektaşi'nin sağlık durumunun iyi olduğunu aktardılar.

Tazehurmatu nahiyesinin Bektaşi tekkesi şeyhi Hamit Bektaşi, Türkmeneli telvizyonu tarafından yayınlanan Kalkıp Gezelim programına daha önce katılarak ,nahiyenin tarihi,gelenek göreneklerini anlatmıştı.

Okunma 998 defa