kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Cumartesi, 13 Nisan 2019 15:45

Tarihi Kerkük Kalesi’nde Hat Sanatı Sergisi Düzenlendi

''Kerkük Kardeşlik Şehridir'' sloganı altında tarihi Kerkük Kalesi'nde 1. Uluslararası Arap Hat Sanatı Forumu düzenlendi. Forum Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra tüm şehitlerin ruhuna Fatiha Suresi okundu.

Foruma Irak Türkmen Cephesi genel başkan yardımcısı Hasan Turan, Türkmen İrade Partisi başkanı Jale Neftçi ve diğer şahsiyetler katıldı. Yapılan konuşmalarda Kerkük'te bu tür uluslararası organizasyonların düzenlenmesinin önemine vurgu yapıldı.

 

Arap ve İslam ülkelerden de hattatların katıldığı forumda sergilenenler büyük beğeni topladı.

Irak Kültür Merkezi Arap Hat sanatı başkanı Falıh Hasan düzenlenen forum hakkında konuştu. Bu forumda Kerkük'ün Irak için önemini göstermeye çalıştıklarını belirten Hasan, forumda 300-400 hat sanatının sergilendiğini ifade etti. Hasan, foruma 10 ülkedeki katılan hattatların olduğunu da söyledi.

Adsız

Irak Kültür Merkezi Arap Hat sanatı Kerkük kolu başkan yardımcısı Recep Hattat ve Irak Türkmen Cephesi genel başkan yardımcısı Hasan Turan da forumun önemine vurgu yaptı.

 

Okunma 161 defa Son Düzenlenme Cumartesi, 13 Nisan 2019 16:54