kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Pazartesi, 15 Temmuz 2019 10:22

Ankara’da 14 Temmuz Şehitleri Anıldı

Kerkük’te 14 Temmuz 1959’da cumhuriyetin ilanının birinci yıl dönümünde yaşanan katliamın üzerinden tam 60 yıl geçti.

Yarım asırdır kapanmayan yara Türkmen tarihine kara bir leke olarak geçti. Kerkük Katliamı, sadece Türkmenlerin değil bütün Türk Devletlerinin ortak bir acısı olarak anılmaya devam ediyor.

Ankara’da yaşayan Türkmenler bu kapsamda, şehitleri anmak için Keçiören’de bulunan Irak Türkmenleri Şehitleri Anıtı’na çelenk bıraktı. Ardından şehitlerin ruhuna fatihalar okundu, dualar edildi.

Etkinlik Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Ankara Şubesi’nde düzenlenen panelle devam etti. Panele katılan konuşmacılar, katliamın gerçekleştiği dönemi ve sonrasında Irak’ta yaşanan olayları ele aldı. Açılış konuşması yapan İbrahim Ağa Bayraktar, katliamın uluslararası kamuoyunda yeterince yer bulamamasından dert yandı. Bu alanda yapılması gerekenlere dikkat çekti.

Ardından konuşan Nurettin Musullu’da şunları söyledi. Panelin ardından şehitlerin ruhuna mevlid-i şerif okundu. Panel söylenen ilahilerle son buldu.

Okunma 285 defa