kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Salı, 16 Temmuz 2019 10:30

Türkmen Aşiretler ve Ayan Meclisi’nde Sarıkahya Yeniden Başkan Seçildi

 Türkmen Aşiretler ve Ayan Meclisi Kerkük'teki genel merkezinde Irak Türkmen Cephesi'nin denetiminde başkanını ve idari heyetlerini seçti.

Seçimde çok sayıda Türkmen aşiretlerin önde gelenleri ve meclis üyeleri hazır bulundu. Seçimde Irak Türkmen Cephesi Kerkük İl Başkanı Hişam Bayraktar ve Türkmen Sivil Toplum Örgütleri Başkanı Mardin Gökkaya hazır bulundu.

Türkmen Aşiretler ve Ayan Meclisi Başkanı Feyzullah Sarıkahya ve bazı meclis üyeleri meclisin Türkmen mücadelesine verdiği destekten bahsettiler. Ardından meclisin yeni başkanını ve idari heyetinin seçilmesi için seçim gerçekleşti. Katılımcıların çoğunun oyu ile Feyzyullah Sarıkahya Türkmen Aşiretler ve Ayan Meclisi'nin yeniden başkanı olarak seçildi.

Türkmeneli Televizyonu objektifine konuşan Türkmen Aşiretler ve Ayan Meclisi Başkanı Feyzullah Sarıkahya Türkmen mücadelesine destek vermeye devam edeceklerini söyledi.

Irak Türkmen Cephesi Kerkük İl Başkanı Hişam Bayraktar Ve Türkmen Sivil Toplum Örgütleri Başkanı Mardin Gökkaya mikrafonlarımıza gerçekleşen seçim ile ilgili bilgi verdiler.

Okunma 229 defa