kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Pazar, 21 Temmuz 2019 09:15

Arap Meclisi Kerkük'te Barış Konferansı Düzenledi

''Masumların serbest bırakılması adaletin ve barışçıl yaşamın temelidir'' sloganı altında Arap Meclisi Kerkük'te Barış Konferansı düzenledi.

Masum tutukluların ve kaçırılanların serbest bırakılmasının talep edildiği konferansta, Kerkük valisi Rakan Said El Cuburi, şahsiyetler ve evlatları Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi cezaevlerinde tutuklu olan vatandaşlar hazır bulundu.

Konferans şehitlerin ruhuna Fatiha Suresi'nin okunmasıyla başladı. Daha sonra Irak Ulusal Marşı okundu.

Konferansta Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi cezaevlerindeki Kerküklü tutukluları anlatan belgesel gösterimi yapıldı.

Yapılan konuşmalarda, 2003-2017 yılları arasında Kürt Asayiş ve Peşmergeler tarafından tutuklananların dramları anlatıldı. Tutuklu binlerce kişinin akıbeti hala bilinmiyor.

Kerkük valisi Rakan Said El Cuburi konferansta konuşma yaptı. Yasal olmayan bir şekilde tutuklamalar yapan KDP ve KYB'yi bu sorunu aşmaya davet eden El Cuburi, masumların serbest bırakılması çağrısında bulundu. Hakkında dava olanların yargıya sevkedilmeleri çağrısında bulunan El Cuburi, geçen aylarda bu yönde bazı girişimlerde bulunduklarını ancak bu girişimlerin yeterli olmadığını söyledi. Bu önemli etkinlikte seslerinin Bağdat ve Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi'ne ulaşması gerektiğini ifade eden El Cuburi, tutukluların ve kaçırılanların suçlarının ne olduğunu bilmediklerini de ifade etti.

Okunma 264 defa