kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Pazartesi, 16 Eylül 2019 01:59

Kerkük’te Şehit Halil Kassap ve Oğlu Ercüman Kassap İçin Anma Töreni Düzenlendi

Kerkük Kışlası Irak Türkmenleri Şehitler ve Siyasi Mahpuslar Derneği, Türkmen mücadeleci şehit Halil Kassap ve oğlu şehit Ercuman Kassap'ın şahadetinin 14. Yıldönümü münasebetiyle anam töreni düzenledi. Anma töreni, Kerkük'ün Musala mezarlığındaki iki şehitin mezarı başında gerçekleşti.

Düzenlenen anma törenine, Türkmen Adelat Partisi Başkanı Enver Bayraktar, Irak Türkmen Cephesi Siyasi Teşkilat Dairesi Başkanı Mardin Gökkaya, çok sayıda Türkmen Sivil Örgütlerinin yetkilileri, temsilcileri ve üyeleride katıldı. Törende, İki şehidin ailesi ve yakınlarıda hazır bulundu.

Törene, Türkmen Şehitlerinin ve iki şehidin ruhuna fatiha suresi okunarak başlandı. Törende, Şehit Halil Kassap'ın yakınları ve arkadaşları Şehidin Türkmen davası için yaptı mücadeleler hakkında bilgi verdi.

Kerkük Kışlası Irak Türkmenleri Şehitler ve Siyasi Mahpuslar Derneği başkanı yardımcısı İmat Dayla, Şehid Halil Kasap'ın Türkmen Milli davasında ilk mücadelecilerden olduyğunu belirterk Televizyonumuza konuştu.

Aynı zamanda, Türkmeneli Televizyonu mikrofonuna konuşan, Şehit Halil Kasap'ın oğlu, şehit Ercümen Kassap'ın kardaşı ve Fatih Torunları Derneği Başkanı Can Halil Kassap, Kerkük Kışlası Irak Türkmenleri Şehitler ve Siyasi Mahpuslar Derneği'ne, anma törenini düzenledikleri için şükranlarını belirtti.

Okunma 193 defa