kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Pazartesi, 16 Eylül 2019 02:21

‘Ulaştırma Bakanlığı ve Sivil Havacılık Kurumu, Hamzeli Bölgesindeki Evlerin Yıkılması ile Tedbiri İptal Etti’

Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Kerkük Milletvekili Erşet Salihi, Ulaştırma Bakanlığı ve Sivil Havacılık Kurumu'nun Kerkük Sivil Havaalanı yakınında bulunan Hamzeli bölgesindeki evlerin yıkılması ile ilgili tedbiri iptal ettiğini duyurdu.

Irak Türkmen Cephesi ve Parlamento İnsan Hakları Komisyonu başkanı'nın ofisinde yayınlanan bildiride Kerkük Havalaanı'na yakınlığı nedeniyle Kerkük'ün Hamzeli bölgesinde yaklaşık 400 evin yıkılması ile ilgili hükümet tarafından daha önceden çıkan tedbirin durdurulması için Parlamento İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Erşet Salihi'nin konu ile ilgili Sivil Havacılık Kurumunu muhattap aldığını bildirdi.

 

Bildiride sivil havacılık kurumu'nun ise salihi tarafından sunulan talep ile Ulaştırma Bakanlığının muhatap alındığı belirtildi. Bakanlık tarafından Parlamento İnsan Hakları Komisyonu'na gönderilen resmi yazıda bakanlığın hiç bir ilgili makama evlerin yıkılması ile ilgili talimat vermediği ve evlerin olduğu gibi kalacağı bildirildi.

Okunma 200 defa Son Düzenlenme Pazartesi, 16 Eylül 2019 02:29