kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Cuma, 08 Kasım 2019 23:38

Kerkük'te Güvenlik Güçleri Operasyon Düzenledi

Kerkük'te güvenliği ve istikrarı korumak amacıyla güvenlik güçleri sabahın erken saatlerinde ortak operasyon düzenledi.Operasyon Federal Polis Güçleri, 16. Tugay Türkmen Haşd güçleri ve Ortak Operasyonlar Kerkük İleri Harekat Komutanlığı tarafından düzenlendi. Operasyonda Kerkük'ün etraf bölgelerindeki köy ve kasabalarda arama tarama çalışmaları yürütüldü.

Güvenlik güçleri nebi ava, şanşin ve yarımca köyleri'nde arama tarama operasyonları düzenledi. operasyonlara federal polis güçleri 6. Tümen komutanı albay ala kazım el şemmeri'de katıldı.

Operasyon kapsamında köylerde aranan kişiler, suçlular ve zanlılar arandı.

Operasyon kapsamında köylerdeki evlerin tek tek kapıları çalınarak evlerde arama tarama çalışmaları yapıldı. Güvenlik güçleri tarafından evler didik didik arandı.

Operasyonda çok sayıda güvenlik gücü katıldı. operasyon sonucu bir evde silah ve mühimmat ele geçirildi.

Öte yandan güvenlik güçleri dağlık ve tepelik bölgelerde de operasyon düzenledi. güvenlik güçleri Kerkük'ün etraf bölgeleri olan ve Altunköprü kasabasına yakın bölgelerde temizleme operasyonu düzenledi.

Operasyonlara Kerkük Ortak Operasyonlar İleri Harekat Komutanı Saad Harbiye'de katıldı.

Ordu savaş uçakları ve helikopterleri ise kerkük'ün etraf bölgelerindeki dağlık bölgelerde terör örgütü deaş'a ait hedefleri vurdu.

Operasyonda terör örgütü Deaş'a ait hedefler imha edildi.

Türkmeneli Televizyonu'na konuşan Haşd El Şabi Türkmen Gücü Altunköprü Sorumlusu Ali Muhammet Köprülü operasyonun sabahın erken saatlerinde başladığını dile getirdi.

Okunma 180 defa