kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Çarşamba, 26 Şubat 2020 20:43

TİKA'dan bir heyet Kerkük Valiliği'ne ziyaret etti

Kerkük Valisi Rakan Sait El Cuburi Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı'ndan bir heyeti Tika Irak Programı Koordinatörü Cüneyt Esmer başkanlığı'nda kabul ederek görüştü. Görüşmenin ana gündem maddesinde bulunduğumuz yıl içinde Kerkük'teki önemli tarihi yerlerin yeniden onarımının desteklenmesi oldu.

Vali Said,Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansının Irak Kültür bakanlığı ve yerel hükümet ile yaptığı yardımlaşma ve dayanışmanın önemine vurgu yaptı.Said, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı'nın yakında açılışı da yapılacak olan Kerkük Kayseri çarşısının onarımındaki çalışmalarından övgüyle bahsetti.

Kerkük'ün kalbindeki Kışla ve Kerkük kalesindeki önemli tarihi yerlere önem vermeye devam edileceğini dile getiren Said, tarihi yerleri ve eserlere zarar verecek hiç bir yatırım çalışmalarına izin vermediklerini ve bu yerleri koruyacaklarını aktardı.

Said,Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansının Kerkük'teki tarihi yerler, Kerkük'e bağlı Tavuk,Dibis ve Havice ilçelerindeki projelere yapmış olduğu katkıdan övgüyle bahsetti.

Kerkük'te terör örgütü PKK'ın varlığına ve her hangi bir faaliyetlerine izin vermeyeceklerini dile getiren Vali Said,Kerkük'ün kalkınmasında Türkiye hükümetinin katkılarından övgüyle bahsetti.Türkiye'nin Kerkük'teki imar ve kalkınma çalışmalarının öneminin altını çizen Vali Said,Türkiye Cumhuriyetinin Kerkük havaalanı için Türk Hava Yollarını yönlendiren ilk ülke olduğunu da dile getirdi.

Terörle mücadele günlerimizde Türkiye Cumhuriyetinin yanlarında yer aldığı günleri unutmayacaklarını hatırlatan Said,çok sayıda terör yaralılarının Türkiye'de tedavi gördüğünü söyledi.
Vali Sadi,Kerkük'e daha iyi hizmet sunmak için Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisinin önemli bakanlıklarla yardımlaşarak Kerkük yerel hükümetine desteğinden dolayı büyük memnuniyet duyduklarını hatırlatı.

Okunma 122 defa