kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Pazartesi, 01 Haziran 2020 22:15

Kerkük Kriz Masası’ndan ‘Sokağa Çıkma Yasağı’ Açıklması

 

Türkmeneli televizyonu'na özel açıklamada bulunan kerkük kriz masası sözcüsü mervan el ani kriz masasının çalışmaları hakkında bilgi verdi.

El Ani açıklamasında vatandaşların kriz masası tarafından alınan sağlık önlemlerine uymamaları durumunda kapsamlı sokağa çıkma yasağı uygulamak zorunda kalacağını dile getirdi. El ani koronavirüs ile mücadelenin vatandaşların sağlık çalışanları ile işbirliği yapması ile olacağını da dile getirdi.

Kerkük'ün giriş ve çıkışlarının betonlarla kapatılması ile ilgili ise kriz masası sözcüsü mervan el ani koronavirüs salgının yayılmasının önüne geçmek için böyle bir karar alındığını belirterek şehre girmek isteyenlerin sağlık kontrolünden geçeceğini ve ilgili makamlardan izin alarak şehre girebileceğini söyledi.

El Ani açıklamasının devamında Kerkük Sağlık Dairesi'nin önümüzdeki Cumartesi gününden itibaren Kerkük'ün tüm bölgelerinde virüse yakalanan kişileri için arama çalışmalarının yapılacağını ifade etti.

Kriz Masası Sözcüsü El Ani vatandaşların daha fazla bilinçlendirilmesi için din adamları, şahsiyetler ve medyacılara çalışamalarını yoğunlaştırmaları çağrısında bulundu. El Ani vatandaşların bilinçlendirilmesinde Türkmeneli Televizyonu'nun rolünden övgüyle bahsetti.

 

 

Okunma 83 defa