kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Cumartesi, 16 Ocak 2021 13:34

Topçu’dan ‘16 Ocak Türkmen Şehitleri’ Anma Günü Mesajı

Türkiye merkezli Yerli Düşünce Derneği ve Dergisi Onursal Başkanı Yalçın Topçu “16 Ocak Türkmen Şehitleri Günü” nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 

Topçu; “Irak’ta Saddam’ın özel talimatıyla 16 Ocak 1980 yılında idam edilen Türkmen milli mücadelesinin önderleri; Bağdat Türkmen Kardeşlik Ocağı başkanı Albay Abdullah Abdurrahman, Dr.Necdet Koçak,Adil Şerif, Dr.Rıza Demirci’yi  şahadetlerinin yıl dönümünde Yerli Düşünce Derneği ve Dergisi olarak rahmetle anıyoruz.

Cumhurbaşkanımızın; “Irak Türkmenlerinin selameti de bizim için kendi vatandaşlarımızın güvenliği kadar önemlidir.” beyanları;Türk milletinin, Türkmen kardeşleri ile ilgili duygu ve düşüncelerinin açık,seçik ifadesidir.

Irak kabinesinde Türkmen bir bakana yer verilmiş olması Irak’ın birliği,dirliği,barışı ve refahı için önemli ve çok yerinde bir karardır.

Kardeş ülke Irak'ın ve Irak halkının esenliği için Türk devleti ve milleti el ele üzerine düşeni yapmıştır ve her zaman yapacaktır.

Türkmen'i,Kürt'ü,Arap'ı,Şii ve Sünni’si ile kardeş Irak halkına birlik,dirlik,refah ve esenlikler diliyor bütün şehidlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

Okunma 91 defa