kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Perşembe, 25 Şubat 2021 15:13

''Türkiye İle Irak Arasında Doğrudan Demir Yolu Bağlantısı Kurulması Önceliğimiz''


Kara yolu, demir yolu ve sivil havacılık alanlarında Türkiye’ye iş birliği hazırlığı yapılıyor. Ulaştırma Bakanı Nasser Hussein Bandar, Türkiye Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile bir araya geldi. Görüşme de ulaşım alanında ortak iş birliği çalışmaları gerçekleştirildi.

 

Ulaştırma Bakanı Nasser Hussein Bandar, Türk mevkidaşıyla görüştü.
Kara yolu, demir yolu ve sivil havacılık alanlarında atılacak adımlar ele alındı.

Türkiye’de resmi temaslarda bulunan Irak Ulaştırma Bakanı Nasser Hussein Bandar, İstanbul Karayolları Ortaköy Sosyal Tesisleri'nde Türkiye Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile bir araya geldi.
Karaismailoğlu, Irak'ın alt yapı geliştirme hamlesinde güçlü iş birlikleri kurmayı amaçladıklarını belirterek, "Ülkelerimiz arasında yeni bir kara sınır kapısı açılması ve doğrudan demir yolu bağlantısı kurulması önceliğimizdir." Dedi.

Ulaştırma Bakanı Nasser Hussein Bandar ise çok güçlü iş birlikleri yapmak istediklerini belirterek, demir yolu, hava yolu ve havacılık sektörlerinde derin çalışma yapmak istediklerini söyledi.
Fav Liman’nın yıkıldığını hatırlatan Bandar, “Fav Limanı'ndan ve Basra'dan geçerek Bağdat'a geldikten sonra tekrar Türkiye sınırına kadar uzanacak bir demir yolu hattı düşünüyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor. Türkiye'den bazı büyük iş makineleri ve taşıtlar satın aldık. Kuzeyden güneye ham petrol taşımak için büyük kamyonlar ithal ettik." dedi. Açıklamalar sonrası günün anısına karşılıklı hediye takdim edildi.

Okunma 63 defa