Çarşamba, 12 May 2021 16:05

TİKA, 82 Ülkeden 1 Milyon Kişiye Türkiye'nin Dost Elini Uzattı

Türk İş Birliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Tarafından "Erenler Sofrası" Programı Kapsamında, Balkanlardan Orta Asya'ya, Afrika'dan Amerika'ya 82 Ülkede Yaklaşık 1 Milyon Kişiye Destek Verildi.

 

TİKA'dan edinilen bilgiye göre, Başkanlığın 5 kıtada gerçekleştirdiği Erenler Sofrası programları kapsamında 137 bin gıda paketi ve 19 bin hijyen paketi dağıtıldı, 70 bin kişiye sıcak yemek verildi.

Cumhurbaşkanlığı tarafından yayımlanan genelgelerle bu yılın "Yunus Emre ve Türkçe Yılı" ve "Hacı Bektaş Veli Yılı" ilan edilmesiyle, Kültür ve Turizm Bakanlığının koordinasyonunda yürütülecek etkinlikler kapsamında bu yıl ramazan dayanışma programları da düzenlendi.

 Yaklaşık 1 milyon kişiye ramazan paketi ulaştırdı

TİKA, bu doğrultuda Anadolu'nun dayanışma ruhunu dünyaya ulaştırmak amacıyla, "Erenler Sofrası" adı altında birleştirdiği ramazan programları çerçevesinde 82 ülkede yaklaşık 1 milyon kişiye ramazan paketi ulaştırdı.

Adını, Türkiye sınırlarını da aşan geniş bir coğrafyanın kültürel mimarları ve Anadolu'nun kalbi olarak görülen erenlerden alan "Erenler Sofrası" programıyla, Türkiye'nin yardım elinin, erenlerden miras kalan dünya anlayışı içinde dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin ihtiyaç sahiplerine ulaşması hedeflendi.

TİKA, bu ramazan programları aracılığıyla mübarek ayın bereketini yüz binlerce aileyle paylaşırken, bir yandan da tanıtım faaliyetleriyle, Yunus Emre, Hacı Bektaş Veli ve Ahi Evran'ın birlik, beraberlik ve dayanışma öğütlerini dünyanın dört bir yanındaki insanlara iletti.

"Erenler Sofrası" Balkanlar'da ihtiyaç sahiplerine ulaştı

Erenler Sofrası programı kapsamında, Bosna Hersek'in çeşitli bölgelerinden bin ihtiyaç sahibi aileye ramazan paketi dağıtıldı.

Sırbistan'ın başkenti Belgrad ve Sancak bölgesi başta olmak üzere 2 bin aileye de gıda paketi ulaştırıldı, evinden çıkamayan bin yaşlı ve engelliye de hazır sıcak yemek götürüldü.

Kuzey Makedonya'da ise Üsküp başta olmak üzere Kalkandelen, Gostivar, Kırçova, Manastır ve Ohri'de aralarında soydaşların da bulunduğu 3 bin aileye gıda paketi dağıtıldı.

Arnavutluk’ta yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle zor durumda olan 3 bin 500 aileye gıda dağıtılırken, ramazan için hazırlanan sıcak yemekler Tiran, Elbasan, Kavaje ve Kruja şehirlerindeki 2 bin 800 kişiyle paylaşıldı. Kosova'da da ihtiyaç sahibi ailelere 1700 gıda ve 600 hijyen paketi ulaştırıldı. Karadağ'ın 13 şehrinde de 2 bin aileye ramazan paketi dağıtıldı.

Moldova'nın başkenti Kişinev'de, Gagavuz Özerk Yeri'nde ve Belts'te de 4 bin aileye ulaşıldı. Ukrayna'da başkent Kiev ile Vinnitsya, Lviv, Jitomir, Odesa, Herson, Novoalekseevka ve Çaplinka'daki 1500 aileye, Hırvatistan'da da 1700 aileye ramazan paketi dağıtıldı.

Romanya'da Türk nüfusun yoğun olarak yaşadığı Dobruca bölgesi ile başkent Bükreş'te salgın nedeniyle zorluk yaşayan 2 bin aileye gıda paketi ulaştırıldı.

Macaristan'ın farklı şehirlerinde evsizlere hizmet sunan sosyal yardım merkezlerine de gıda ve hijyen paketleri ulaştırıldı. TİKA'nın hazırladığı ramazan paketleri Litvanya'da Karay Türkleri ve Tatar ailelerine, İspanya'nın Endülüs bölgesinde de ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldı.

Azerbaycan'da 2 bin 500 aileye ulaşıldı

Erenler Sofrası programı kapsamında hazırlanan gıda paketleri şehit ve gazi aileleri ile Karabağ göçmenleri başta olmak üzere Azerbaycan'daki 2 bin 500 aile ile paylaşıldı.

Gürcistan'da 4 bin ihtiyaç sahibi aileye 68 ton ramazan paketi dağıtıldı.

Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te başlatılan dağıtım programları ile toplamda 4 bin 630 aileye gıda paketi verildi. Kırgızistan genelinde 2 bin 500 aileye gıda ve hijyen malzemelerinden oluşan yardım paketleri ulaştırıldı.

Ramazan ayı boyunca Tacikistan'ın 5 farklı bölgesinde gazi aileleri başta olmak üzere bin aileye gıda paketi ulaştırıldı. Moğolistan genelinde yaşayan dar gelirli aileler ile Zavhan ve Bayan-Ölgiy vilayetlerindeki 1200 ihtiyaç sahibi aileye gıda paketi dağıtıldı. Kazakistan'da düzenlenen dağıtım programlarından 1200 aile faydalandı.

TİKA, Afganistan'da Kabil, Mezar-ı Şerif ve Herat ofisleri aracılığıyla ülke genelinde 3 bin 300 aileye gıda dağıtırken kurulan iftar sofralarından 4 bin 400 kişi faydalandı. Yetim çocuklara çeşitli hediyeler ve kırtasiye malzemeleri verildi.

Orta Doğu'da da gıda ve hijyen paketleri dağıtıldı

Filistin'de ramazan ayı boyunca 14 bin 500 aileye gıda yardımı yapıldı. Batı Şeria'da 9 bin aileye Gazze Şeridi'nde ise 5 bin 500 aileye gıda yardımı ulaştırdı. Ayrıca Doğu Kudüs ile Batı Şeria'da 7 bin aileye de günlük iftarlık dağıtıldı.

TİKA'nın temin ettiği gıda paketleri Irak'ta, Bağdat ile Kerkük, Musul, Tuzhurmatu, Telafer, Kifri ve Diyala'daki ihtiyaç sahibi 4 bin aile ile paylaşıldı. Suriye'nin kuzeyinde bulunan Fırat Kalkanı Harekatı Bölgesi'nde yaklaşık 3 bin yetim öğrenciye gıda paketleri dağıtıldı.

Yemen'de yetimhaneler, kadın sığınma evleri, dezavantajlı gruplar ve iç göçmenler başta olmak üzere ihtiyaç sahiplerine yaklaşık 45 ton gıda maddesi dağıtıldı. Ramazan boyunca günlük 500 kişiye kumanya dağıtıldı ve toplamda 16 bin Yemenliye yardım ulaştırıldı.

Lübnan'da başkent Beyrut ve Trablusşam başta olmak üzere 10 bin aileye 150 ton gıda yardımı ulaştırıldı. Ürdün'de 21 tonluk gıda paketi ihtiyaç sahibi 900 aile ile paylaşıldı.

Erenler Sofrası Afrika’da

Kenya’da ramazan boyunca başkent Nairobi'de gecekondu mahallelerinde yaşayan 1200 aile ve yetim çocuğa gıda maddesi ve hijyen malzemelerinden oluşan 36 ton paket ulaştırıldı. Tanzanya'da köylerde yaşayan dar gelirli bin aileye gıda kolisi ve hijyen malzemesi dağıtıldı.

Somali'de iftar sofraları kurulurken, hazırlanan 500 gıda paketi Mogadişu'daki mültecilerle ve Somaliland, Hargeysa'daki engelli ve ihtiyaç sahipleriyle paylaşıldı. Cibuti'de 330 aileye 16,5 tonluk gıda yardımı yapılırken, Etiyopya'da, TİKA tarafından temin edilen gıda paketleri Etiyopya Kanser Merkezi, Legetafo Mülteci kampı ve yetimhanedeki ihtiyaç sahipleri ile paylaşıldı.

Çad'da yetimlerin de aralarında bulunduğu 1500 aileye gıda paketi ulaştırılırken, Sudan'da Eritreli mültecilerin kampında ve başkent Hartum'un yoksul mahallelerinde olmak üzere 2 bin gıda kolisi dağıtıldı.

Batı Afrika ülkesi Gine'de gıda paketleri Kovid-19 nedeniyle gıdaya ulaşmakta sıkıntı yaşayan bin aile ile paylaşıldı. Senegal'de ramazan ayı boyunca 500 aileye gıda paketi desteğinde bulunuldu.

Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Kuvazulu Natal, Gauteng ve Batı Cape eyaletlerinde düzenlenen programlarda 2 bin 650 aileye gıda paketi dağıtıldı. Namibya'da ihtiyaç sahibi 450 aileye gıda paketi ulaştırılırken, Lesotho'da ücra köylerde bulunan 750 haneye ramazan paketi verildi. Mozambik'in başkenti Maputo ve çevresindeki 2 yaşlı bakımevi ve 2 yetimhaneye 1 ay boyunca yetecek gıda desteği sağlandı.

Kamerun’da 1200 aileye ve Uganda'daki 1350 ihtiyaç sahibi aileye ramazan paketleri ulaştırıldı. Nijer'de ramazan boyunca yaklaşık 2 bin kişiye iftar verilirken, başkent Niamey ve Agadez İngal bölgesindeki ihtiyaç sahibi 1200 aileye gıda paketi dağıtıldı. Zimbabve'de Kovid-19 salgınından dolayı zor şartlarda yaşayan 2 bin aileye gıda yardımı ulaştırıldı.

Gambiya'da 2 bin 500 aileye gıda paketi ulaştırıldı. Angola, Benin, Botsvana, Gana, Güney Sudan, Ruanda ve Zambiya'daki dağıtım programlarının her birinden bin aile faydalandı. TİKA'nın Erenler Sofrası ramazan paketleri Zimbabve, Sierra Leone ve Eirtre'deki ihtiyaç sahiplerine de ulaştı.

Kuzey Afrika ülkeleri Cezayir ve Tunus’ta 1300 aileye ramazan paketi dağıtılırken, Libya'da 1500 aileye gıda dağıtımı yapıldı, 1500 kişiye de iftar verildi.

Arakanlı Müslümanlar TİKA'nın "Erenler Sofrası"nda buluştu

Bangladeş’e sığınan Arakanlı Müslümanlara Türkiye’nin yardımlarını ulaştırmayı sürdüren TİKA, Erenler Sofrası programı kapsamında, Başkanlığın kamplarda kurmuş olduğu mutfaklarda hazırladığı günlük sıcak yemekleri de buralarda yaşayan 5 bin Arakanlı Müslüman aileye ulaştırdı. TİKA ayrıca Cox Bazar'daki 16 numaralı kampta 5 bin 300 aileye temel gıda malzemelerinden oluşan yardım paketleri ulaştırdı.

Pakistan, Güney Amerika ülkeleri ve KKTC'ye de ulaşıldı

TİKA, Pakistan'ın ekonomik açıdan az gelişmiş bölgelerinden olan Dera İsmail Khan, Mardan, Charsadda, Muzafferabad ve Eski Aşiretler Bölgesindeki (FATA) 4 bin aileye ulaşarak toplam 55 tonluk gıda paketi dağıttı. Karaçi şehrinde de çöp toplayarak geçimini sağlayan 1300 aileye gıda paketi dağıtıldı.

Güney Amerika ülkeleri Arjantin, Şili, Kolombiya, Guyana, Paraguay, Trinidad Tobago, Bolivya, Ekvador, Peru, Surinam ve Uruguay'daki dağıtım programlarından yaklaşık 6 bin ihtiyaç sahibi aile faydalandı. Ramazan paketleri, Pasifik Okyanusunda bulunan ada ülkesi Fiji ile Vietnam, Kamboçya ve Sri Lanka'daki ihtiyaç sahiplerine de ulaştırıldı.

ABD'de de Türk Amerikan Yönlendirme Komitesi (TASC) ile iş birliğiyle ihtiyaç sahibi 500 aileye ramazan paketi dağıtıldı. ABD’de toplamda 3 bin aileye Erenler Sofrası paketleri dağıtılması hedeflendi.

Ayrıca, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde hijyen paketi ve 200 bin maske dağıtıldı. Dağıtımlar başkent Lefkoşa, Girne, Gazimağusa, İskele, Güzelyurt ve Lefke’de gerçekleşti.

Okunma 44 defa

Diğer Haberler

Zikar'da Türk Şirketi Tarafından İnşa Edilen Hastane Hizmete Açıldı

Zikar'da Türk Şirketi Tarafından İnşa Edilen Hastane Hizmete Açıldı

Başbakan Mustafa El-Kazımi, Ülkenin Güneyindeki Zikar (Nasıriye) Vilayetinde Türk Universal Acarsan Şirketi Tarafından Yapımı Tamamlanan 492 Yataklı Nasıriye Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nin Açılışını Yaptı.

Devamını Oku

AB Ülkelerinden Covid-19 Aşı Sertifikasına Onay

AB Ülkelerinden Covid-19 Aşı Sertifikasına Onay

Avrupa Birliği Üyesi Ülkeler, Birlik Sınırları İçinde Seyahatlerde Kullanılacak Aşı Sertifikasına Onay Verdi.

Devamını Oku

İlk Elektrikli Uçan Taksi "Maker"

İlk Elektrikli Uçan Taksi "Maker"

ABD'de Üretilen İlk Elektrikli Uçan Taksi "Maker"In Tanıtımı Yapıldı. Saatte 240 Kilometre Hızla Uçması Beklenen Maker, Bir Saat Süren Yolculuğu 5 Dakikaya İndirecek.

Devamını Oku

İngiltere’nin Ev Sahipliğindeki G7 Zirvesi Başladı

İngiltere’nin Ev Sahipliğindeki G7 Zirvesi Başladı

Gelişmiş 7 Büyük Ekonominin Liderlerinin, Yeni Tip Coronavirüs (Covid-19) Salgınının Başlamasından Bu Yana İlk Kez Bir Araya Geldiği G7 Zirvesi, Cornwall'da Bugün Başladı.

Devamını Oku

Irak'ın Kuzeyinde İki Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Irak'ın Kuzeyinde İki Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Türkiye Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın Kuzeyinde Düzenlenen Pençe Yıldırım Operasyonunda, PKK'lı İki Teröristin Etkisiz Hale Getirildiği Bildirildi.

Devamını Oku

Terör Örgütü PYD/PKK'lı Üç Kişi, Erbil Uluslararası Havalimanı'nda Gözaltına Alı…

Terör Örgütü PYD/PKK'lı Üç Kişi, Erbil Uluslararası Havalimanı'nda Gözaltına Alındı

Terör Örgütü PYD/PKK Mensubu Üç Kişinin, Erbil Uluslararası Havalimanında Gözaltına Alındığı Bildirildi.

Devamını Oku

Kerkük'ün Riyad Nahiyesi'nde DEAŞ saldırısı: 1 Ölü, 1 Yaralı

Kerkük'ün Riyad Nahiyesi'nde DEAŞ saldırısı: 1 Ölü, 1 Yaralı

Terör Örgütü DEAŞ'ın Irak'ın Kerkük Kenti Kırsalında Düzenlediği Saldırıda Bir Kişi Öldü, Bir Kişi Yaralandı.

Devamını Oku

Dijital Covid Sertifikası, Almanya'da 14 Haziran'da Uygulamaya Girecek

Dijital Covid Sertifikası, Almanya'da 14 Haziran'da Uygulamaya Girecek

Almanya'da Yeni Tip Coronavirüs (Covid-19) Aşısı Yaptıranlar İçin Geliştirilen Dijital Covid Sertifikası'nın (Covpass) 14 Haziran Pazartesi'den İtibaren Kullanılabileceği Bildirildi.

Devamını Oku

Seçim Komiserliği 135 Adayı Seçimlerden Uzaklaştırıldı

Seçim Komiserliği 135 Adayı Seçimlerden Uzaklaştırıldı

Bağımsız Yüksek Seçim Komiserliği Yeni Bir Grup Adayın Önümüzdeki 10 Ekim'de Yapılacak Erken Parlamento Seçimlerinden Uzaklaştırıldığını Duyurdu.

Devamını Oku

Dünyaya Benzeyen Yeni Gezegen Keşfedildi

Dünyaya Benzeyen Yeni Gezegen Keşfedildi

NASA Ve New Mexico Üniversitesi, Yeni Bir Ötegezegen Keşfetti. ''TOI-1231 B'' Adlı Gezegenin Dünya İle Benzerlik Gösterebileceği Belirtiliyor.

Devamını Oku

Irak’tan Ekonomik Krizdeki Lübnan’a Petrol Desteği

Irak’tan Ekonomik Krizdeki Lübnan’a Petrol Desteği

Irak, Ekonomik Kriz Yaşayan Lübnan'a Petrol Desteğini İkiye Katlayarak Yıllık 1 Milyon Tona Çıkardı.

Devamını Oku

Cumhurbaşkanı Salih, ABD'nın Bağdat Büyükelçisi Tueller İle Görüştü

Cumhurbaşkanı Salih, ABD'nın Bağdat Büyükelçisi Tueller İle Görüştü

Cumhurbaşkanı Barham Salih, Başkent Bağdat'taki Selam Sarayı'nda, ABD'nın Bağdat Büyükelçisi Matthew Tueller İle Görüştü.

Devamını Oku

DEAŞ Kerkük'te Elektrik Hatlarına Saldırı Düzenledi

DEAŞ Kerkük'te Elektrik Hatlarına Saldırı Düzenledi

Kerkük'te Terör Örgütü DEAŞ'ın Yüksek Gerilim Hatlarına Düzenlediği Saldırı Nedeniyle 10 Saati Bulan Elektrik Kesintisi Yaşandı.

Devamını Oku

Uluslararası Bağdat Havalimanı'na İnsansız Hava Aracıyla Saldırı Düzenlendi

Uluslararası Bağdat Havalimanı'na İnsansız Hava Aracıyla Saldırı Düzenlendi

Başkent Bağdat'taki Uluslararası Bağdat Havalimanı'nın 3 Adet İnsansız Hava Aracı (Drone) ile Hedef Alındığı Bildirildi.

Devamını Oku

ABD, Düşük Gelirli Ülkelere Verilmek Üzere 500 Milyon Doz Pfizer-BioNTech Aşısı …

ABD, Düşük Gelirli Ülkelere Verilmek Üzere 500 Milyon Doz Pfizer-BioNTech Aşısı Satın Alacak

ABD'nin, Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) oluşturduğu Covid-19 Aşıları Küresel Erişim Programı (COVAX) kapsamında düşük gelirli ülkelere gönderilmek üzere 500 milyon doz Pfizer-BionTech yeni tip Coronavirüs (Covid-19) aşısı satın alacağı belirtildi.

Devamını Oku

Kerkük'te Düzenlenen Uyuşturucu Operasyonunda 7 Kişi Yakalandı

Kerkük'te Düzenlenen Uyuşturucu Operasyonunda 7 Kişi Yakalandı

Kerkük'te Polisin Uyuşturucu Kaçakçılarına Düzenlediği Operasyonda 7 Kişinin Yakalandığı Belirtildi.

Devamını Oku

Putin, İnşaatında Türk Şirketinin de Yer Aldığı Tesisi Açtı

Putin, İnşaatında Türk Şirketinin de Yer Aldığı Tesisi Açtı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus Enerji Şirketi Gazprom İle Türk Şirketi Rönesans Ortaklığında İnşa Edilen Amur Gaz İşleme Tesisi'nin Açılışını Gerçekleştirdi.

Devamını Oku

Tükiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Caparov'u Resmi Törenle …

Tükiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Caparov'u Resmi Törenle Karşıladı"

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov'u Resmi Törenle Karşıladı.

Devamını Oku

Muhtaroğlu Bağdat'ta Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Ali Rıza Güney ile Görüştü

Muhtaroğlu Bağdat'ta Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Ali Rıza Güney ile Görüştü

Irak Türkmen Cephesi Başkan Yardımcısı Heytem Haşim Muhtaroğlu Başkent Bağdat'ta Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Ali Rıza Güney ile Görüştü.

Devamını Oku

Birleşik Irak Türkmenleri Cephesi Listesi Kerkük'te Toplantı Düzenledi

Birleşik Irak Türkmenleri Cephesi Listesi Kerkük'te Toplantı Düzenledi

Birleşik Irak Türkmenleri Cephesi Listesi, Kerkük'teki Türkmen Karar Partisi Binası'nda Olağan Toplantısını Düzenledi.

Devamını Oku

Tutuklanan Haşdi Şabi Komutanı Muslih, Serbest Bırakıldı

Tutuklanan Haşdi Şabi Komutanı Muslih, Serbest Bırakıldı

Bağdat’ta, Daha Önce Hakkında “Terör Suçundan” Dolayı Çıkan Yakalama Kararı Gerekçesiyle Tutuklanan Haşdi Şabi Enbar Komutanı Salih Muslih’in Serbest Bırakıldığı Belirtildi.

Devamını Oku

Lübnan'da Uzun Kuyrukların Oluştuğu Benzin İstasyonlarında 'Akaryakıtın Tümüyle …

Lübnan'da Uzun Kuyrukların Oluştuğu Benzin İstasyonlarında 'Akaryakıtın Tümüyle Tükenmek Üzere' Olduğu Uyarısı

Lübnan'da Yaşanan Akaryakıt Sıkıntısı Nedeniyle Birkaç Haftadır Önünde Uzun Kuyrukların Oluştuğu Benzin İstasyonlarında Yakıt Stokunun Tükenmek Üzere Olduğu Bildirildi.

Devamını Oku

Tarihte Bir İlk: İHA, Havada Bir Uçağa Yakıt İkmali Yaptı

Tarihte Bir İlk: İHA, Havada Bir Uçağa Yakıt İkmali Yaptı

İnsansız Hava Araçlarının Kullanım Alanlarına Her Geçen Gün Bir Yenisi Ekleniyor. Dünyada İlk Kez, ABD'de Bir İHA, Donanma Uçağına Havada Yakıt İkmali Yaptı.

Devamını Oku

Erbil'de Türkmenlerin IKBY Anayasası'ndaki Haklarını Ele Alan Çalıştay Düzenlend…

Erbil'de Türkmenlerin IKBY Anayasası'ndaki Haklarını Ele Alan Çalıştay Düzenlendi

Erbil'de, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Anayasası'nda Türkmenlerin Haklarının Ele Alındığı Çalıştay Gerçekleştirildi.

Devamını Oku

Türkiye ve Rusya Dışişleri Yetkilileri Suriye'yi Görüştü

Türkiye ve Rusya Dışişleri Yetkilileri Suriye'yi Görüştü

Türkiye ve Rusya Dışişleri Yetkilerinin Başkent Moskova’da Suriye Meselesini Görüştüğü Açıklandı.

Devamını Oku

İngiltere Dışişleri Bakanı Rapp, Bağdat'ta Başbakan Kazımi ve Dışişleri Bakanı H…

İngiltere Dışişleri Bakanı Rapp, Bağdat'ta Başbakan Kazımi ve Dışişleri Bakanı Hüseyin İle Görüştü

Irak Dışişleri Bakanı Fuad Hüseyin, İngiltere'nin Irak'ın Yeniden İmarında Önemli Rol Üstlendiğini Belirtti.

Devamını Oku

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sennaroğlu'nu Kab…

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sennaroğlu'nu Kabul Etti

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Önder Sennaroğlu'nu Kabul Etti.

Devamını Oku

Birleşmiş Milletler'den İdlib'e İnsani Yardım

Birleşmiş Milletler'den İdlib'e İnsani Yardım

Birleşmiş Milletler Tarafından İdlib Kentine 95 Tır İnsani Yardım Gönderildi.

Devamını Oku

Irak Bakanlar Kurulu, "Yolsuzlukla Mücadele ve Şeffaflık İçin Ulusal Strate…

Irak Bakanlar Kurulu, "Yolsuzlukla Mücadele ve Şeffaflık İçin Ulusal Strateji"yi Onayladı

Irak Bakanlar Kurulu, Yolsuzlukla Mücadele ve Şeffaflık İçin Ulusal Strateji'yi Kabul Etti.

Devamını Oku

Gara Bölgesinde 2 PKK'lı Terörist Hava Harekâtı ile Etkisiz Hale Getirildi

Gara Bölgesinde 2 PKK'lı Terörist Hava Harekâtı ile Etkisiz Hale Getirildi

Türkiye Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde tespit edilen 2 PKK'lı teröristin, Hava Kuvvetlerinin başarılı harekatı ile etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Devamını Oku

ABD Başkanı Biden'ın İlk Yurt Dışı Ziyaretinde Durakları İngiltere, Belçika Ve İ…

ABD Başkanı Biden'ın İlk Yurt Dışı Ziyaretinde Durakları İngiltere, Belçika Ve İsviçre Olacak

ABD Başkanı Biden, Göreve Geldiğinden Bu Yana İlk Yurt Dışı Ziyaret Programı Kapsamında 9-16 Haziran'da İngiltere, Belçika ile İsviçre'ye Gidecek ve 14 Haziran'da NATO Zirvesi Kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan...

Devamını Oku

Terör örgütü PKK Duhok'ta Peşmerge Güçlerine Saldırdı: 1 Ölü

Terör örgütü PKK Duhok'ta Peşmerge Güçlerine Saldırdı: 1 Ölü

Terör Örgütü PKK'nın Duhok’ta Bir Peşmergeyi Öldürdüğü Bildirildi.

Devamını Oku

streaminga

13 Haziran Pazar 2021

01:00 Türk Sinema: Dağ
02:30 Kerkük Camileri -T
03:00 Belgesel : Bir De Bana Sor -T  
03:20 Eğlence: Gecenin Işıltısı
04:30 Klip Saati : Türkçe         
05:30 Belgesel : Seyyah-ı fakir
06:30 İlahiler
07:00 Kuran-ı Kerim  
08:00 Belgesel :Rusya Müslümanları  
08:30 SABAH HABERİ  
09:10 Siyasi Sohbet : Konuk ve Görüş  
10:00 Dizi :Yerden Yüksek            
11:45 Ortaokul 3.Sınıf (Fizik 12.Bölüm - Kimya 12.Bölüm)  
12:30 HABERLER
13:00 Dr. Ramazan Aydnile Siyaset Üstü -T
13:50 Sultanlarin İzinde
14:00 Makam Ve Horyat Ezgileri -T
15:00 Belgesel : Bir De Bana Sor                     
15:30 Haberler
16:00 Kuran'da Peygamberlerin Hikayeleri
17:00 Ortaokul 3.Sınıf (Matematik 12.Bölüm -Biyoloji 12.Bölüm)
17:40 Ekonomi : Ekonomi Dünyası'nda -T
18:25 Klipler
18:50 Kerkük Camileri
19:30 ANA HABER BÜLTENİ
20:30 Gündem : Ortadoğu Gündemi
21:25 Dizi: Ali dursun
22:10 Belgesel : Bir De Bana Sor          
22:30 Türk Sinema: 100 NUMARALI ADAM
00:00 Gece Haberleri

  • Pazar
akbank bor sorgulama finansbank bor sorgulama tebbank bor sorgulama halkbank bor sorgulama ibank bor sorgulama