kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Perşembe, 04 Ağustos 2022 14:21

Haşdi Şabi Heyeti Başkanı, Sadr'ın Parlamentoyu Feshetme Çağrısına Yanıt Verdi!

Haşdi Şabi Heyeti Başkanı Falih el-Feyyaz, Sadr Hareketi lideri Mukteda es-Sadr'ın parlamentoyu feshetme ve erken seçime gitme çağrısını reddettiğini duyurdu.

 

El-Feyyaz yaptığı açıklamada, Sadr'ın krizi çözmeye yönelik önerilerinin tartışılabilir olduğunu ve ortak bir uzlaşıya varılabileceğini dile getirdi.

Parlamentonun feshedilmesi talebi tek taraftan gündeme getirilmesinin kabul edilemeyecek kadar bir büyük mesele olduğunu dile getirirken, Anayasaya göre Irak'taki yönetim sistemi anlaşmaya dayalı olduğunu ve tek tarafın istedğinin kabul edilmesi mümkün olmadığının altını çizdi.

Sadr'ın başka taraflara da açılmasını istediğini Feyyaaz, Sadr Hareketi'nin milletvekillerinin istifasına rağmen siyasi sahnede yer aldığını belirtti.

Sadr, yaptığı televizyon konuşmasında, başkent Bağdat'ta hükümet binalarının bulunduğu Yeşil Bölge'deki destekçilerine talepleri yerine gelene kadar oturma eylemlerine devam etmeleri çağrısı yaptı.

Sadr, rakiplerine karşı diyalog ve uzlaşı kapısını kapatarak, parlamentonun lağvedilmesini ve erken seçim yapılmasını istedi.

Eski Başbakan Nuri el-Maliki'nin kendisini öldürmek istediğini de iddia eden Sadr, "Yolsuzlukları bitirmek istiyorsanız varlığımdan faydalanın. Ey Irak halkı; değişim istiyorsanız sizi bekliyor olacağım." dedi.

Koordinasyon Çerçevesi’nin başbakan adayı Sudani’yi protesto etmek amacıyla 30 Temmuz Cumartesi günü Yeşil Bölge’ye girerek Meclis binasını basmış ve burada oturma eylemi başlatmıştı.

Okunma 83 defa Son Düzenlenme Perşembe, 04 Ağustos 2022 15:36