Erşat Salihi, Cumhurbaşkanı yardımcıları görevlerinin etkinleştirilmesini istedi

Irak Parlamentosu İnsan Hakları Komisyonu ve Türkmen Kitlesi Başkanı Erşat Salihi, Cumhurbaşkanı Yardımcıları görevlerinin etkinleştirilmesinin Irak'ın farklı bileşenleri arasında adalet ve eşitlik sağlamak için gerekli olduğunu söyledi.

17.07.2023
Erşat Salihi, Cumhurbaşkanı yardımcıları görevlerinin etkinleştirilmesini istedi
Salihi, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, Parlamento Başkanı Muhammed Halbusi ile milletvekilleri liderlerinin toplantısında yaptığı açıklamada, Türkmen bileşeninin karar alma merkezinden sistematik olarak dışlandığını ve kabineye bakan olarak temsil edilmediğini dile getirdi.
İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Salihi, Cumhurbaşkanı Yardımcıları görevlerinin etkinleştirilmesini ve Türkmen bileşenine tahsis edilmesini talep ederek, bu görevlerinin dengeyi yeniden sağlamak ve Irak'ın farklı bileşenlerinin adil ve adil katılımını sağlamak için ulusal karar alma süreci için gerekli olduğunu söyledi.
Türkmen Kitlesi Başkanı Salihi, siyasi ve parlamento güçlerinin bu ulusal hedefe ulaşmak için birlikte çalışmasının gerekli olduğunu ve Türkmenlere devlet ve devlet kurumlarının yönetiminde fırsatlar sağlamayı ve ulusal kararlarda adil ve adil temsillerini sağlamayı vurguladı.
Salihi, Cumhurbaşkanı Yardımcıları görevlerinin etkinleştirilmesinin, Irak'ın tüm bileşenleri arasında adalet ve eşitlik sağlamak ve Irak'ta iç barışı ve istikrarı güçlendirmek için önemli bir adım olacağını kaydetti.